Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

HomeПроизводиОптички филтерФилтри со краток премин
Product Categories

Филтри со краток премин (Total 5 Products)

Категории на производи од Филтри со краток премин , ние сме специјализирани производители од Кина, Филтри со краток премин , Ил филтер добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Оптички филтер за ниско поминување R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
400nm -641nm филтер за краток опсег

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Инфрацрвен филтер за сечење (исто така наречен инфрацрвен филтер или филтер за апсорпција на топлина) е филтер што се користи за отсекување на инфрацрвената лента. На пример, опремата инсталирана со блескаво ламби (како што се слајдови, проектори)...
400nm - 640nm филтер за краток опсег

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Инфрацрвен филтер за сечење (исто така наречен инфрацрвен филтер или филтер за апсорпција на топлина) е филтер што се користи за отсекување на инфрацрвената лента. На пример, опремата инсталирана со блескаво ламби (како што се слајдови, проектори)...
400nm - 620nm филтер за краток опсег

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Инфрацрвен филтер за сечење (исто така наречен инфрацрвен филтер или филтер за апсорпција на топлина) е филтер што се користи за отсекување на инфрацрвената лента. На пример, опремата инсталирана со блескаво ламби (како што се слајдови, проектори)...
400-512nm филтер за краток опсег

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Инфрацрвен филтер за сечење (исто така наречен инфрацрвен филтер или филтер за апсорпција на топлина) е филтер што се користи за отсекување на инфрацрвената лента. На пример, опремата инсталирана со блескаво ламби (како што се слајдови, проектори)...
Филтер за краток опсег со филтер-прекин

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Инфрацрвен филтер за сечење (исто така наречен инфрацрвен филтер или филтер за апсорпција на топлина) е филтер што се користи за отсекување на инфрацрвената лента. На пример, опремата инсталирана со блескаво ламби (како што се слајдови, проектори)...

Кина Филтри со краток премин Добавувачи

Филтерот за краток премин значи дека во одреден опсег на бранова должина, краткиот бран се пренесува, а долгиот бран е отсечен, што игра улога на изолација на долгиот бран.


Овие филтри можат да се користат во различни бранови должини на прекинување и се многу погодни за апликации за флуоресценција, апликации за спектрална анализа и апликации што комбинираат филтри со долг пас за да се постигнат кориснички ефективни филтри со пропусен опсег.

Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање