Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

HomeПроизводиПроизвод од сафир
Product Categories

Производ од сафир (Total 7 Products)

Категории на производи од Производ од сафир , ние сме специјализирани производители од Кина, Сафир леќа , Сафир леќи добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Очила за леќи од сафир R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Висококвалитетна нафора од сафир

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Realpoo Optics обезбедува нафора од сафир и подлоги со различни спецификации во различни кристални насоки, дебелини, барања за точност на обработка. Спецификации: Материјал: Сафир AI2O3 Дијаметар: 2-200мм Толеранција на димензии: + 0,0 / -0,1 мм...
Висококвалитетен леќа од сафир

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Оптиката на Realpoo може да направи леќа од сафир, направете цртеж за да добиете понуда. Спецификации: Материјал: Сафир AI2O3 Дијаметар: 2-300мм Толеранција на димензии: + 0,0 / -0,02 мм Квалитет на површината: 80/50, 60/40, 40/20, 20/10 Ориентација...
Прозорци од сафир со дупка

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Со нивните врвни технички и хемиски својства, сафирните прозорци може да се најдат во апликации низ целиот оптички сектор, како и во областа на мерењето и аналитичката инструментација. Овие апликации можат да вклучуваат: лабораториска работа во...
Висококвалитетен прачка од сафир

Единечната цена: 1~99

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Оптиката на Реалпо може да направи прачка од сафир, понудете цртеж или спецификација за да добиете понуда. Спецификации: Материјал: Сафир AI2O3 Дијаметар: 2-300мм Толеранција на димензии: + 0,0 / -0,02 мм Квалитет на површината: 80/50, 60/40, 40/20,...
Висококвалитетна призма на сафир

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Оптиката на Realpoo може да направи прифизам од сафир, ве молиме понудете цртеж за да добиете понуда . Спецификации: Материјал: Сафир AI2O3 Дијаметар: 2-300мм Толеранција на димензии: + 0,0 / -0,02 мм Квалитет на површината: 80/50, 60/40, 40/20,...
Висококвалитетна цевка од сафир

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Оптиката на Realpoo може да понуди цевка од прецизна сафир. Спецификации: Материјал: Сафир AI2O3 Дијаметар: 2-300мм Толеранција на димензии: + 0,0 / -0,02 мм Квалитет на површината: 80/50, 60/40, 40/20, 20/10 Ориентација на оската: Според барањата...
Висококвалитетно лежиште од сафир

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Поради високото ниво на лакирање и добрата стабилност на температурата, лежиштата за скапоцени камења најчесто се користат во широк спектар на индустриски апликации за кои е потребно многу мало триење заедно со постојаност во перформансите и долг...

Кина Производ од сафир Добавувачи

Realpoo Optics може да произведува Sapphire AI2O3 производ, како што се леќа од сафир, прозорец од сафир, вафри од сафир, подлога од сафир, прачка од сафир, леќа од сафир, прифиза од сафир итн. Ние нудиме добар квалитет и брза испорака. Производите од сафир главно се користат во механички инструменти, оптички инструменти, медицински инструменти за убавина, наставни и истражувачки инструменти, полупроводници, ласерска технологија, воени и воздушни високотехнолошки полиња итн.
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање