Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

Changchun Realpoo Photoelectric Co., Ltd.
I agree Bossgoo.com will authorize the transaction payment on Bossgoomall.com. Bossgoomall.com is a subsidiary of Bossgoo.com group, Please rest assured to trade.
I agree
HomeПроизводиОптички призмиПризма на прав аголПризма на микро прав агол

Призма на микро прав агол

Payment Type:
T/T,Paypal,Western Union
Incoterm:
FOB,CFR,CIF,EXW,FCA
Min. Order:
1
Transportation:
Air
Port:
Beijing,Shanghai,Shenzhen
Share:
  • Опис на производот
Overview
Product Attributes

БрендREALPOO

Support customizationOEM, ODM

place of originChina

Supply Ability & Additional Informations

ПакувањеЗаштитно пакување

ТранспортAir

Место на потеклоКина

Способност за снабдување10000 per month

HS код9001909090

ПортBeijing,Shanghai,Shenzhen

Начин на плаќањеT/T,Paypal,Western Union

IncotermFOB,CFR,CIF,EXW,FCA

Packaging & Delivery
Package Type:
Заштитно пакување

За призмата на микро прав агол, минималната големина што можеме да ја произведеме е 0,2 mm.



Спецификации:

Материјал: N-BK7
Дијаметар: 0,2 mm ~ 300 mm
Толеранција на димензии: + 0,0 / -0,03 мм
Квалитет на површината: 60/40, 40/20 или подобро
Толеранција на агол: <3 аркин
Јасна решетка:> 90%

Површина на површината: λ / 8, λ / 4
Наклон: Заштитен закосен по потреба
Обложување: По ваше барање

Категории на производи : Оптички призми > Призма на прав агол

Е-пошта на овој добавувач
  • *До:
    Ms. Emma Wang
  • *Порака:
    Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање