Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

Changchun Realpoo Photoelectric Co., Ltd.
I agree Bossgoo.com will authorize the transaction payment on Bossgoomall.com. Bossgoomall.com is a subsidiary of Bossgoo.com group, Please rest assured to trade.
I agree
HomeПроизводиОптички призмиПризма на прав аголПризми со десен агол на силициум диоксид споени со УВ

Призми со десен агол на силициум диоксид споени со УВ

Payment Type:
T/T,Paypal,Western Union
Incoterm:
FOB,CFR,CIF,EXW,FCA
Min. Order:
1
Transportation:
Air
Port:
Beijing,Shanghai,Shenzhen
Share:
  • Опис на производот
Overview
Product Attributes

БрендREALPOO

Support customizationOEM, ODM

place of originChina

Supply Ability & Additional Informations

ПакувањеЗаштитно пакување

ТранспортAir

Место на потеклоКина

Способност за снабдување10000 per month

HS код9001909090

ПортBeijing,Shanghai,Shenzhen

Начин на плаќањеT/T,Paypal,Western Union

IncotermFOB,CFR,CIF,EXW,FCA

Packaging & Delivery
Package Type:
Заштитно пакување

Ако ви треба поголема преносливост во ултравиолетовата лента или понизок коефициент на топлинска експанзија, можете да изберете УВ споена силика сигнал при прав агол. Служената силика на ултравиолетовите зраци има висока преносливост во длабока ултравиолетова и скоро и да нема ласерска индуцирана флуоресценција (измерена на 193 nm), па затоа е идеална за апликации од ултравиолетово до блиско инфрацрвено. За дадена бранова должина, индексот на прекршување на УВ споена силициум диоксид е помал од оној на N-BK7.


Спецификации:

Материјал: Споена силициум диоксид
Дијаметар: 1мм ~ 300мм
Толеранција на димензии: + 0,0 / -0,1 мм
Квалитет на површината: 40/20 или подобар
Толеранција на агол: <3 аркин
Јасна решетка:> 90%

Површина на површината: λ / 8, λ / 4
Наклон: Заштитен закосен по потреба
Обложување: По ваше барање

Категории на производи : Оптички призми > Призма на прав агол

Е-пошта на овој добавувач
  • *До:
    Ms. Emma Wang
  • *Порака:
    Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање