Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

Changchun Realpoo Photoelectric Co., Ltd.
I agree Bossgoo.com will authorize the transaction payment on Bossgoomall.com. Bossgoomall.com is a subsidiary of Bossgoo.com group, Please rest assured to trade.
I agree
HomeПроизводиОптички призмиПризма на прав аголN-BK7 Призми со прав агол

N-BK7 Призми со прав агол

Payment Type:
T/T,Paypal,Western Union
Incoterm:
FOB,CFR,CIF,EXW,FCA
Min. Order:
1
Transportation:
Air
Port:
Beijing,Shanghai,Shenzhen
Share:
  • Опис на производот
Overview
Product Attributes

БрендREALPOO

Support customizationOEM, ODM

place of originChina

Supply Ability & Additional Informations

ПакувањеЗаштитно пакување

ТранспортAir

Место на потеклоКина

Способност за снабдување10000 per month

HS код9001909090

ПортBeijing,Shanghai,Shenzhen

Начин на плаќањеT/T,Paypal,Western Union

IncotermFOB,CFR,CIF,EXW,FCA

Packaging & Delivery
Package Type:
Заштитно пакување

Призмата под прав агол е најчестиот вид призма. Се користи за повторно насочување на зрак светлина на 90 степени од насоката на инцидентот
или се користи како ретро-рефлектор од 180 зраци. Тие често се обложени со разни оптички облоги за да формираат разделувачи на кубни зраци и коцки за одвојување на бои што се користат во различни системи за проекција.


Спецификации:

Материјал: N-BK7
Дијаметар: 1мм ~ 300мм
Толеранција на димензии: + 0,0 / -0,1 мм
Квалитет на површината: 40/20 или подобар
Толеранција на агол: <3 аркин
Јасна решетка:> 90%

Површина на површината: λ / 8, λ / 4
Наклон: Заштитен закосен по потреба
Обложување: По ваше барање

Категории на производи : Оптички призми > Призма на прав агол

Е-пошта на овој добавувач
  • *До:
    Ms. Emma Wang
  • *Порака:
    Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање