Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

HomeПроизводиОптички призмиПризма на прав агол
Product Categories

Призма на прав агол (Total 7 Products)

Категории на производи од Призма на прав агол , ние сме специјализирани производители од Кина, Призма на прав агол , Призма под прав агол добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Призми на прав агол R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Призми со десен агол на силициум диоксид споени со УВ

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Ако ви треба поголема преносливост во ултравиолетовата лента или понизок коефициент на топлинска експанзија, можете да изберете УВ споена силика сигнал при прав агол. Служената силика на ултравиолетовите зраци има висока преносливост во длабока...
Призма со прав агол со дупка

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Оптиката на Realpoo може да понуди специјални призми на прав агол. Спецификации: Материјал: Оптичко стакло Дијаметар: 2-100мм Толеранција на димензии: + 0,0 / -0,1 мм Квалитет на површината: 60/40 Толеранција на агол: <3 аркин Јасна решетка:>...
Призма на прав агол со рефлектирачка обвивка

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Призма на прав агол со рефлектирачка обвивка на хипотенуза. Спецификации: Материјал: N-BK7 Дијаметар: 0,2 mm ~ 300 mm Толеранција на димензии: + 0,0 / -0,03 мм Квалитет на површината: 60/40, 40/20 или подобро Толеранција на агол: <3 аркин Јасна...
80мм призма со голема големина со прав агол

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Призма на прав агол од голема големина 80x80x80mm. Спецификации: Материјал: N-BK7 Дијаметар: 80x80x80mm Толеранција на димензии: + 0,0 / -0,1 мм Квалитет на површината: 60/40 Толеранција на агол: <3 аркин Јасна решетка:> 90% Површина на...
Призма на прав агол на цинк Селенид ZnSe

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Призма на прав агол во материјалот ZnSe. Спецификации: Материјал: ZnSe Дијаметар: 2-100мм Толеранција на димензии: + 0,0 / -0,1 мм Квалитет на површината: 60/40 Толеранција на агол: <3 аркин Јасна решетка:> 90% Површина на површината: λ / 8, λ...
Призма на микро прав агол

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

За призмата на микро прав агол, минималната големина што можеме да ја произведеме е 0,2 mm. Спецификации: Материјал: N-BK7 Дијаметар: 0,2 mm ~ 300 mm Толеранција на димензии: + 0,0 / -0,03 мм Квалитет на површината: 60/40, 40/20 или подобро...
N-BK7 Призми со прав агол

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Призмата под прав агол е најчестиот вид призма. Се користи за повторно насочување на зрак светлина на 90 степени од насоката на инцидентот или се користи како ретро-рефлектор од 180 зраци. Тие често се обложени со разни оптички облоги за да...

Кина Призма на прав агол Добавувачи

Призмата под прав агол е најчестиот вид призма. Се користи за повторно насочување на зрак светлина на 90 степени од инцидентниот правец или се користи како ретро-рефлектор од 180 зраци. Тие често се обложени со разни оптички облоги за да формираат разделувачи на кубни зраци и коцки за одвојување на бои што се користат во различни системи за проекција.


Material
BK7, B270, Borosilicate, fused silica or other optical glass
Size
A=B=C or on your request
Angle tolerance
≤2'', ≤5'', ≤10'', ≤30'' ,≤1' ,≤3'
Flatness
λ/4@632.8nm
Surface quality
20/10, 40/20, 60/40 scratch and dig
Coating
Available upon request
right angle prism (1)
right angle prism (2)

right angle prism 2

right angle prism 3

right angle prism 4

right angle prism 5

right angle prism 6

right angle prism 7


Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање