Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

HomeПрикажи производи
Product Categories

Сите производи (Total 390 Products)

EFL12mm асферично стакло колиматизирачко леќи

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 50000 per month

Support customization: OEM, ODM

Куќиште со навој M9x0,5 mm, дизајн на едно стакло леќи. Оваа леќа со еден елемент дава околу 15-20% зголемување на излезот во споредба со леќата со 3 елементи со намалување на квалитетот на зракот. Спецификации: Материјал за леќа: единечен елемент; Обложено оптичко стакло Држач за леќи: конец 9мм х 0,5мм, должина...
Аферична стакло колимирачка леќа EFL3,77 mm

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 50000 per month

Support customization: OEM, ODM

Куќиште со навој M9x0,5 mm, дизајн на едно стакло леќи. Оваа леќа со еден елемент дава околу 15-20% зголемување на излезот во споредба со леќата со 3 елементи со намалување на квалитетот на зракот. Спецификации: Материјал за леќа: единечен елемент; Обложено оптичко стакло Држач за леќи: конец 9мм х 0,5мм, должина 8мм,...
G2 400-700nm 405nm 450nm сини ласерски колимистички леќи

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 50000 per month

Support customization: OEM, ODM

G2 леќата е најдобриот избор за кратки опсези, како во машината за гравирање. G2 леќата е единечна леќа што овозможува максимална вистинска моќност на ласерската диода за брзо согорување и гравирање од непосредна близина. Предност на G2 леќата е 95% ефикасност, ја намалува отворот на зракот. Негативни страни Зголемете...
Монтажа од типот S16 EFL9.8мм стаклоколиматска леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 50000 per month

Support customization: OEM, ODM

Куќиште со навој M9x0,5 mm, дизајн на едно стакло леќи. Оваа леќа со еден елемент дава околу 15-20% зголемување на излезот во споредба со леќата со 3 елементи со намалување на квалитетот на зракот. Спецификации: Материјал за леќа: единечен елемент; Обложено оптичко стакло Држач за леќи: конец 9мм х 0,5мм, должина од...
M10 EFL11.2 Асферично стакло колимирање леќи

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 50000 per month

Support customization: OEM, ODM

Куќиште со навој M9x0,5 mm, дизајн на едно стакло леќи. Оваа леќа со еден елемент дава околу 15-20% зголемување на излезот во споредба со леќата со 3 елементи со намалување на квалитетот на зракот. Спецификации: Материјал за леќа: единечен елемент; Обложено оптичко стакло Држач за леќи: конец од 10мм x 0,5мм, должина...
EFL4,05 мм Асферично стакло колимирање леќи

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 50000 per month

Support customization: OEM, ODM

Куќиште со навој M9x0,5 mm, дизајн на едно стакло леќи. Оваа леќа со еден елемент дава околу 15-20% зголемување на излезот во споредба со леќата со 3 елементи со намалување на квалитетот на зракот. Спецификации: Материјал за леќа: единечен елемент; Обложено оптичко стакло Држач за леќи: конец 9мм х 0,5мм, должина...
M14 x 0,5 EFL15,18 mm асферично стакло колиматизирачки леќи

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 50000 per month

Support customization: OEM, ODM

Куќиште со навој M14x0,5 mm, Дизајн на единечно стакло. Спецификации: Материјал за леќа: единечен елемент; Обложено оптичко стакло Држач за леќи: конец 14мм х 0,5мм, должина 8мм, месинг EFL (ефективна фокусна должина): 15,18 mm CA (чиста решетка): 9,5 / 9,0 mm NA (нумерички отвор): 0,3 Обложување: 639...
EFL 9.8мм 2-Елементи стаклоколиматска леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 50000 per month

Support customization: OEM, ODM

Куќиште со навој M9x0,5 mm, Дизајн на две стаклени леќи. Спецификации: Материјал за леќи: Два елемента; Обложено оптичко стакло Држач за леќи: конец 9мм х 0,5мм, должина 10мм, месинг EFL (ефективна фокусна должина): 9,8 mm CA (чиста решетка): 5 mm SD (диода на леќа): 6,5 mm NA (нумерички отвор): 0,3 Обложување:...
EFL6.5мм 2-Елементи стаклоколиматска леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 50000 per month

Support customization: OEM, ODM

Куќиште со навој M9x0,5 mm, Дизајн на две стаклени леќи. Спецификации: Материјал за леќи: Два елемента; Обложено оптичко стакло Држач за леќи: конец 9мм х 0,5мм, должина 8мм, месинг EFL (ефективна фокусна должина): 6,5 mm CA (чиста решетка): 5 mm SD (диода на леќа): 2,5 mm NA (нумерички отвор): 0,45 Обложување:...
EFL 8мм Асферично стакло колимирање леќи

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 50000 per month

Support customization: OEM, ODM

Куќиште со навој M9x0,5 mm, дизајн на едно стакло леќи. Оваа леќа со еден елемент дава околу 15-20% зголемување на излезот во споредба со леќата со 3 елементи со намалување на квалитетот на зракот. Спецификации: Материјал за леќа: единечен елемент; Обложено оптичко стакло Држач за леќи: конец 9мм х 0,5мм, должина 8мм,...
EFL 6,2мм Асферично стаклоколиматско стакло

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 50000 per month

Support customization: OEM, ODM

Куќиште со навој M8x0,5 mm, дизајн на едно стакло леќи. Оваа леќа со еден елемент дава околу 15-20% зголемување на излезот во споредба со леќата со 3 елементи со намалување на квалитетот на зракот. Спецификации: Материјал за леќа: единечен елемент; Обложено оптичко стакло Држач за леќи: конец 8мм х 0,5мм, должина 8мм,...
Пренос 650nm Рефлексија 532nm Дихроичен филтер

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Support customization: OEM, ODM

Дихројскиот филтер е познат и како комбиниран светло, полуогледало, комбинирач на светло RGB, сплитер на ласерски зрак и сл. Дихројските филтри се широко користени во проектори, оптички инструменти, инструменти за скенирање и други полиња. Карактеристично е дека дизајнерската бранова должина го дели зракот во...
10мм леќа со полу-топчести споени силициум диации

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 100000 per Month

place of origin: China

use: Optical

Споената силика ситна топчеста леќа има висока преносливост помеѓу 200nm и 2,2μm и низок коефициент на топлинска експанзија, што го прави идеален избор за барање топчести леќи во ултравиолетови, видливи и близу инфрацрвени апликации на спектроскопија. Топчестиот леќа е многу корисна оптичка елемент што се користи за...
Леќи од половина топка со фузија на силика со дијаметар од 5 мм

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 100000 per Month

place of origin: China

use: Optical

Споената силика ситна топчеста леќа има висока преносливост помеѓу 200nm и 2,2μm и низок коефициент на топлинска експанзија, што го прави идеален избор за барање топчести леќи во ултравиолетови, видливи и близу инфрацрвени апликации на спектроскопија. Топчестиот леќа е многу корисна оптичка елемент што се користи за...
Топчестички леќи со дијаметар од 4 мм Диа Сафир AI2O3

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 100000 per Month

place of origin: China

use: Optical

Индексот на рефракција на сафирот е 1.760 што го прави многу интересно да се користи како сафир Бол леќа за оптички телеком производи. Покрај оптичките својства на Sapphire, тој е и отпорен на абење и може да издржи тешка хемиска корозија. Спецификација: Материјал: Сафир AI203 Структура: Топче Употреба: оптичка,...
4,73 мм Дија оптичко стакло топчести леќи D-ZK3

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 100000 per Month

Support customization: ODM

place of origin: China

Топчестата леќа е многу корисен оптички елемент кој се користи за подобрување на спојката на сигналот помеѓу влакното, предавателот и детекторот. Покрај тоа, тој е погоден и за апликации како што се ендоскопија, скенирање на баркод, материјали за обработка на асферични леќи и сензори. Топчестата леќа е изработена од...
Леќи со инфрацрвена силиконска топка со дијаметар од 16мм

Единечната цена: 1~99USD

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 100,000 per month

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

place of origin: China

Силициум (Si) е еден од најтешките IR материјали достапни за употреба помеѓу NIR / IR помеѓу 1 μm до 6 μm. Преносот започнува да се намалува помеѓу 6-10 μm на нула и потоа се зголемува на над 50% помеѓу 50-100 μm. Силициумските леќи имаат пренос од нешто повеќе од 50% помеѓу 1 до 6 μm и над 50 μm до над 100 μm, па...
Микро топчести леќи со оптичко стакло N-BK7

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 100000 per Month

Support customization: ODM

place of origin: China

Топчестата леќа е многу корисен оптички елемент кој се користи за подобрување на спојката на сигналот помеѓу влакното, предавателот и детекторот. Покрај тоа, тој е погоден и за апликации како што се ендоскопија, скенирање на баркод, материјали за обработка на асферични леќи и сензори. Топчестата леќа е изработена од...
Леќа со топчести топчиња со дијабетес 2 мм

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 100000 per Month

place of origin: China

use: Optical

Рубината суровина се одгледува во фабрика со топење на ултра чист Al2O3 на температура повисока од 2000 степени. Целциј да создаде единствен кристал. Овој тврд материјал има можност да се полира до многу добра завршна површина. Спецификација: Материјал: Рубин Структура: Топче Употреба: оптичка, ласерска,...
Монтиран тип G8 со големина на отвор за лепење, стакло леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 50000 per month

Support customization: OEM, ODM

Г8 леќата е стаклена леќа со еден елемент со фокусна должина со широкопојасен премаз AR 400-700nm. G8 леќата има 90% ефикасност на поминување. G8 леќата е идеална за ласерско сечење. Спецификации: Материјал за леќа: единечен елемент; Обложено оптичко стакло Држач за леќи: конец 9мм х 0,5мм, должина 10мм, месинг EFL...
Високо квалитетни руби топчести леќи

Единечната цена: 1~99USD

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

place of origin: China

Рубината суровина се одгледува во фабрика со топење на ултра чист Al2O3 на температура повисока од 2000 степени. Целциј да создаде единствен кристал. Овој тврд материјал има можност да се полира до многу добра завршна површина. Спецификација: Материјал: Рубин Структура: Топче Употреба: оптичка, ласерска, комуникација,...
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање