Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

HomeПроизводиЛеќа за генератор на ласерска линијаПауел леќа
Product Categories

Пауел леќа (Total 15 Products)

Категории на производи од Пауел леќа , ние сме специјализирани производители од Кина, Пауел леќа , Тоулб на Пауел Ленс добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Агол Ласерски генератор Објектив R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Објектив за ласер линија со агол на вентилаторот 70 °

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Приузата на Пауел е еден вид оптичка призма, која оптимално може да го подели ласерскиот зрак на права линија со униформа оптичка густина, добра стабилност и добра линеарност откако ќе помине низ неа. Режимот за пишување е подобар од цилиндричниот...
Леќа за генерирање на ласерски агол од 90 °

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Приузата на Пауел е еден вид оптичка призма, која оптимално може да го подели ласерскиот зрак на права линија со униформа оптичка густина, добра стабилност и добра линеарност откако ќе помине низ неа. Режимот за пишување е подобар од цилиндричниот...
Леќа за генерирање на ласерски агли со агол на вентилаторот 55 °

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Приузата на Пауел е еден вид оптичка призма, која оптимално може да го подели ласерскиот зрак на права линија со униформа оптичка густина, добра стабилност и добра линеарност откако ќе помине низ неа. Режимот за пишување е подобар од цилиндричниот...
Леќа за генерирање на ласерски агли со агол на вентилаторот 45 °

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Приузата на Пауел е еден вид оптичка призма, која оптимално може да го подели ласерскиот зрак на права линија со униформа оптичка густина, добра стабилност и добра линеарност откако ќе помине низ неа. Режимот за пишување е подобар од цилиндричниот...
Објектив за генератор на ласер со агол на вентилаторот 35 °

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Приузата на Пауел е еден вид оптичка призма, која оптимално може да го подели ласерскиот зрак на права линија со униформа оптичка густина, добра стабилност и добра линеарност откако ќе помине низ неа. Режимот за пишување е подобар од цилиндричниот...
Леќа за генерирање на ласерски агол на вентилаторот од 30 °

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Приузата на Пауел е еден вид оптичка призма, која оптимално може да го подели ласерскиот зрак на права линија со униформа оптичка густина, добра стабилност и добра линеарност откако ќе помине низ неа. Режимот за пишување е подобар од цилиндричниот...
Леќа за генерирање на ласерски агол на вентилаторот 22 °

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Приузата на Пауел е еден вид оптичка призма, која оптимално може да го подели ласерскиот зрак на права линија со униформа оптичка густина, добра стабилност и добра линеарност откако ќе помине низ неа. Режимот за пишување е подобар од цилиндричниот...
Објектив за генератор на ласерски агол од 10 °

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Приузата на Пауел е еден вид оптичка призма, која оптимално може да го подели ласерскиот зрак на права линија со униформа оптичка густина, добра стабилност и добра линеарност откако ќе помине низ неа. Режимот за пишување е подобар од цилиндричниот...
Леќа за ласер линија со агол на вентилаторот 4 °

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Приузата на Пауел е еден вид оптичка призма, која оптимално може да го подели ласерскиот зрак на права линија со униформа оптичка густина, добра стабилност и добра линеарност откако ќе помине низ неа. Режимот за пишување е подобар од цилиндричниот...
Објектив за генератор на ласер со агол на вентилаторот 110 °

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Приузата на Пауел е еден вид оптичка призма, која оптимално може да го подели ласерскиот зрак на права линија со униформа оптичка густина, добра стабилност и добра линеарност откако ќе помине низ неа. Режимот за пишување е подобар од цилиндричниот...
Леќа за генератор на ласерски агол во вентилатор од 75 °

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Приузата на Пауел е еден вид оптичка призма, која оптимално може да го подели ласерскиот зрак на права линија со униформа оптичка густина, добра стабилност и добра линеарност откако ќе помине низ неа. Режимот за пишување е подобар од цилиндричниот...
Леќа за ласер линија со агол на вентилаторот 60 °

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Приузата на Пауел е еден вид оптичка призма, која оптимално може да го подели ласерскиот зрак на права линија со униформа оптичка густина, добра стабилност и добра линеарност откако ќе помине низ неа. Режимот за пишување е подобар од цилиндричниот...
Леќа за генерирање на ласерски агол на вентилаторот од 40 °

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Приузата на Пауел е еден вид оптичка призма, која оптимално може да го подели ласерскиот зрак на права линија со униформа оптичка густина, добра стабилност и добра линеарност откако ќе помине низ неа. Режимот за пишување е подобар од цилиндричниот...
Леќа за генератор на ласерски агол на вентилаторот 20 °

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Приузата на Пауел е еден вид оптичка призма, која оптимално може да го подели ласерскиот зрак на права линија со униформа оптичка густина, добра стабилност и добра линеарност откако ќе помине низ неа. Режимот за пишување е подобар од цилиндричниот...
Леќа за генератор на ласерски агол на вентилаторот од 15 °

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Приузата на Пауел е еден вид оптичка призма, која оптимално може да го подели ласерскиот зрак на права линија со униформа оптичка густина, добра стабилност и добра линеарност откако ќе помине низ неа. Режимот за пишување е подобар од цилиндричниот...

Кина Пауел леќа Добавувачи

Објективот Пауел наликува на кружна призма со закривена линија на покривот. Објективот е генератор на ласерска линија, истегнувајќи тесен ласерски зрак во рамномерно осветлена права линија. Пауел леќите, исто така познати како леќи за генерирање на ласерски линии, создаваат прави, униформни ласерски линии со разгорување на колимирани зраци во една димензија. На располагање се агли на вентилаторот од 3 °, 4 °, 5 °, 7 °, 10 °, 15 °, 30 °, 45 °, 60 °, 75 ° итн.

powell lens 1

powell lens 2.1

powell lens 2

powell lens 4

Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање