Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

Changchun Realpoo Photoelectric Co., Ltd.
I agree Bossgoo.com will authorize the transaction payment on Bossgoomall.com. Bossgoomall.com is a subsidiary of Bossgoo.com group, Please rest assured to trade.
I agree
HomeПроизводиСферични леќиКонвексен леќа ПланоКонвексни леќи со оптичко стакло N-SF3 Plano

Конвексни леќи со оптичко стакло N-SF3 Plano

Payment Type:
T/T,Paypal,Western Union
Incoterm:
FOB,CFR,CIF,EXW,FCA
Min. Order:
1
Transportation:
Air
Port:
Beijing,Shanghai,Shenzhen
Share:
  • Опис на производот
Overview
Product Attributes

БрендREALPOO

Support customizationOEM, ODM

place of originChina

useOptical, Infrared

StructurePlano-convex

shapeSpherical

Supply Ability & Additional Informations

ПакувањеЗаштитно пакување

ТранспортAir

Место на потеклоКина

Способност за снабдување10000 per month

HS код9001909090

ПортBeijing,Shanghai,Shenzhen

Начин на плаќањеT/T,Paypal,Western Union

IncotermFOB,CFR,CIF,EXW,FCA

Packaging & Delivery
Package Type:
Заштитно пакување

Конвексната леќа Плано е применета во микроскопи и лупи за да ги спои сите влезни светлосни зраци до одредена точка.
Објективот се користи како систем за леќи во фотоапаратите бидејќи тие фокусираат светлосни зраци за јасна слика. Леќата има и медицински цели, како што е корекција на хиперопија. Се користи во проектор

Спецификации:
Материјал: N-SF3

Дијаметар: 22,5 mm
Толеранција на дијаметар: + 0,0 / -0,05 мм

Дебелина на центарот: 5,5 мм
Толеранција на дебелина: +/- 0,1 mm

Фокусна толеранција на легент: +/- 1%
Квалитет на површината: 40/20
Центрирање: <3 лачни минути
Јасна решетка:> 90%
Наклон: Заштитен закосен по потреба
Обложување: По ваше барањеКатегории на производи : Сферични леќи > Конвексен леќа Плано

Е-пошта на овој добавувач
  • *До:
    Ms. Emma Wang
  • *Порака:
    Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање