Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

Changchun Realpoo Photoelectric Co., Ltd.
I agree Bossgoo.com will authorize the transaction payment on Bossgoomall.com. Bossgoomall.com is a subsidiary of Bossgoo.com group, Please rest assured to trade.
I agree
HomeПроизводиСферични леќиКонвексен леќа ПланоСпоени леќи со силика плано

Споени леќи со силика плано

 • $1
  10-9
  Piece/Pieces
 • $99
  ≥10
  Piece/Pieces
Payment Type:
T/T,Paypal,Western Union
Incoterm:
FOB,CFR,CIF,EXW,FCA
Min. Order:
10 Piece/Pieces
Transportation:
Air,Express
Port:
Beijing,Shanghai,Shenzhen
Share:
 • Опис на производот
Overview
Product Attributes

Модел бр.RP-0008

БрендREALPOO

Support customizationOEM, ODM

place of originChina

useOptical

shapeSpherical

StructurePlano-convex

Supply Ability & Additional Informations

ПакувањеЗаштитно пакување

Продуктивност20,000 per Month

ТранспортAir,Express

Место на потеклоКина

Способност за снабдување10000 per month

HS код9001909090

ПортBeijing,Shanghai,Shenzhen

Начин на плаќањеT/T,Paypal,Western Union

IncotermFOB,CFR,CIF,EXW,FCA

Packaging & Delivery
Selling Units:
Piece/Pieces
Package Type:
Заштитно пакување

Споена со УВ зрачење силициум диоксид нуди висок пренос во длабоко УВ, што го прави идеален избор за апликации од УВ до блиска IR. Покрај тоа, УВ споената силика има подобра хомогеност и понизок коефициент на топлинска експанзија од N-BK7.


Спецификации:
Материјал: Споена силициум диоксид
Фокусна толеранција на легент: +/- 1%
Толеранција на дијаметар: + 0,0 / -0,1 mm
Толеранција на дебелина: +/- 0,1 mm
Квалитет на површината: 40 / 20,60 / 40
Центрирање: <3 лачни минути
Јасна решетка: > 90%
Наклон: Заштитен закосен по потреба
Обложување: По ваше барање


Категории на производи : Сферични леќи > Конвексен леќа Плано

Е-пошта на овој добавувач
 • *До:
  Ms. Emma Wang
 • *Порака:
  Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање