Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

Changchun Realpoo Photoelectric Co., Ltd.
I agree Bossgoo.com will authorize the transaction payment on Bossgoomall.com. Bossgoomall.com is a subsidiary of Bossgoo.com group, Please rest assured to trade.
I agree
HomeПроизводиСферични леќиКонвексен леќа ПланоКонвексни леќи од германиум плано

Конвексни леќи од германиум плано

$5 - 99 /Piece/Pieces
Payment Type:
T/T,Paypal,Western Union
Incoterm:
FOB,CIF,EXW,FCA
Min. Order:
10 Piece/Pieces
Transportation:
Air,Express
Port:
Beijing,Shanghai,Shenzhen
Share:
  • Опис на производот
Overview
Product Attributes

Модел бр.RP-0007

БрендREALPOO

Support customizationOEM, ODM

place of originChina

useOptical, Infrared, ACHROMATIC

shapeSpherical

Supply Ability & Additional Informations

ПакувањеЗаштитно пакување

Продуктивност10,000 per Month

ТранспортAir,Express

Место на потеклоКина

Способност за снабдување10000 per month

HS код9001909090

ПортBeijing,Shanghai,Shenzhen

Начин на плаќањеT/T,Paypal,Western Union

IncotermFOB,CIF,EXW,FCA

Packaging & Delivery
Selling Units:
Piece/Pieces
Package Type:
Заштитно пакување

Германиум Плано-Конвексни леќи се идеални за различни инфрацрвени апликации, вклучувајќи термичко снимање, инфрацрвена спектроскопија и далечинско набудување.


Спецификации:
Материјал: Германиум (Geе)
Дизајн бранова должина: 10,6 мн
Фокусна толеранција на легент: +/- 1%
Толеранција на дијаметар: + 0,0 / -0,1 mm
Толеранција на дебелина: +/- 0,1 mm
Квалитет на површината: 60/40
Центрирање: <3 лачни минути
Јасна решетка:> 80%
Наклон: заштитен закосен по потреба


Категории на производи : Сферични леќи > Конвексен леќа Плано

Е-пошта на овој добавувач
  • *До:
    Ms. Emma Wang
  • *Порака:
    Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање