Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

Changchun Realpoo Photoelectric Co., Ltd.
I agree Bossgoo.com will authorize the transaction payment on Bossgoomall.com. Bossgoomall.com is a subsidiary of Bossgoo.com group, Please rest assured to trade.
I agree
HomeПроизводиСферични леќиКонвексен леќа ПланоНеобложени плано конвексни (PCX) леќи

Необложени плано конвексни (PCX) леќи

$5 - 99 /Piece/Pieces
Material:
Share:
  • Опис на производот
Overview
Product Attributes

Модел бр.RP-003

БрендREALPOO

Support customizationOEM, ODM

place of originChina

useOptical, Infrared, ACHROMATIC

shapeSpherical

Supply Ability & Additional Informations

ПакувањеЗаштитно пакување

Продуктивност20,000 per month

ТранспортAir,Express

Место на потеклоКина

Способност за снабдување10000 per month

HS код9001909090

ПортBeijing,Shanghai,Shenzhen

Начин на плаќањеT/T,Paypal,Western Union

IncotermFOB,CFR,CIF,EXW,FCA

Packaging & Delivery
Selling Units:
Piece/Pieces
Package Type:
Заштитно пакување

Конвексната леќа Плано е применета во микроскопи и лупи за да ги спои сите влезни светлосни зраци до одредена точка.
Објективот се користи како систем за леќи во фотоапаратите бидејќи тие фокусираат светлосни зраци за јасна слика. Леќата има и медицински цели, како што е корекција на хиперопија. Се користи во проектор.


Спецификации:
Материјал: BK7, оптичко стакло, споен силициум диоксид, германиум, силициум диоксид, CaF2 и MgF2
Фокусна толеранција на легент: +/- 1%
Толеранција на дијаметар: + 0,0 / -0,1 mm
Толеранција на дебелина: +/- 0,1 mm
Прецизност на површината: Моќност (N) <2 Неправилност (N) <0,5
Квалитет на површината: 40 / 20,60 / 40
Центрирање: <3 лачни минути
Јасна решетка: > 90%
Наклон: <0,2 * 45степен
Обложување: По ваше барање


Категории на производи : Сферични леќи > Конвексен леќа Плано

Е-пошта на овој добавувач
  • *До:
    Ms. Emma Wang
  • *Порака:
    Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање