Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

HomeПроизводиСферични леќиКонвексен леќа Плано
Product Categories

Конвексен леќа Плано (Total 10 Products)

Категории на производи од Конвексен леќа Плано , ние сме специјализирани производители од Кина, Конвексен леќа Плано , Двоен конвексен леќа добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Конвексен леќа R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Необложени плано конвексни (PCX) леќи

Единечната цена: 5~99

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Конвексната леќа Плано е применета во микроскопи и лупи за да ги спои сите влезни светлосни зраци до одредена точка. Објективот се користи како систем за леќи во фотоапаратите бидејќи тие фокусираат светлосни зраци за јасна слика. Леќата има и...
Микро плано конвексни (PCX) леќи

Единечната цена: 1~99

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Конвексната леќа Плано е применета во микроскопи и лупи за да ги спои сите влезни светлосни зраци до одредена точка. Објективот се користи како систем за леќи во фотоапаратите бидејќи тие фокусираат светлосни зраци за јасна слика. Леќата има и...
Објективи плано конвексни (PCX) обложени со ВИС

Единечната цена: 1~99

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Конвексната леќа Плано е применета во микроскопи и лупи за да ги спои сите влезни светлосни зраци до одредена точка. Објективот се користи како систем за леќи во фотоапаратите бидејќи тие фокусираат светлосни зраци за јасна слика. Леќата има и...
D25.4mm FL25.4mm N-BK7 плано конвексен објектив

Единечната цена: USD 1 - 99 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 1 / Piece/Pieces
10 Piece/Pieces USD 99 / Piece/Pieces

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Конвексната леќа Плано е применета во микроскопи и лупи за да ги спои сите влезни светлосни зраци до одредена точка. Објективот се користи како систем за леќи во фотоапаратите бидејќи тие фокусираат светлосни зраци за јасна слика. Леќата има и...
Конвексни леќи без платно

Единечната цена: USD 1 - 99 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 1 / Piece/Pieces
10 Piece/Pieces USD 99 / Piece/Pieces

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Конвексната леќа Плано е применета во микроскопи и лупи за да ги спои сите влезни светлосни зраци до одредена точка. Објективот се користи како систем за леќи во фотоапаратите бидејќи тие фокусираат светлосни зраци за чиста слика. Леќата има и...
Споени леќи со силика плано

Единечната цена: USD 1 - 99 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 1 / Piece/Pieces
10 Piece/Pieces USD 99 / Piece/Pieces

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Споена со УВ зрачење силициум диоксид нуди висок пренос во длабоко УВ, што го прави идеален избор за апликации од УВ до блиска IR. Покрај тоа, УВ споената силика има подобра хомогеност и понизок коефициент на топлинска експанзија од N-BK7....
Конвексни леќи со оптичко стакло N-SF3 Plano

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Конвексната леќа Плано е применета во микроскопи и лупи за да ги спои сите влезни светлосни зраци до одредена точка. Објективот се користи како систем за леќи во фотоапаратите бидејќи тие фокусираат светлосни зраци за јасна слика. Леќата има и...
Конвексни леќи од германиум плано

Единечната цена: 5~99

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Германиум Плано-Конвексни леќи се идеални за различни инфрацрвени апликации, вклучувајќи термичко снимање, инфрацрвена спектроскопија и далечинско набудување. Спецификации: Материјал: Германиум (Geе) Дизајн бранова должина: 10,6 мн Фокусна...
Плано конвексни леќи од цинк селенид (ZnSe)

Единечната цена: 5~99

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Плано-конвексни леќи од цинк селенид (ZnSe) се дизајнирани за апликации за фокусирање или колимација во инфрацрвениот спектар на средниот бран и долгиот бран. Спецификации: Материјал: ZnSe (Цинк Дленид) Дизајн бранова должина: 10,6 мн Фокусна...
N-BK7 Плано Конвексни (PCX) леќи

Единечната цена: 1~99

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Конвексната леќа Плано е применета во микроскопи и лупи за да ги спои сите влезни светлосни зраци до одредена точка. Објективот се користи како систем за леќи во фотоапаратите бидејќи тие фокусираат светлосни зраци за јасна слика. Леќата има и...

Кина Конвексен леќа Плано Добавувачи

Плано конвексната леќа е најчестиот вид на елемент на леќата. Може да се користи за фокусирање, собирање и судирање на светлината. Плане конвексната леќа е корисна како едноставна леќа за сликање за системи каде барањето за квалитет на сликата не е премногу критично. Ние исто така обезбедуваме плано-конвексни леќи со прецизност со построги толеранции на производство. За повисок квалитет на слика, ние нудиме повеќеелементни леќи за дигитално снимање и компјутерски оптимизирани ахроматски двојни леќи
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање