Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

HomeПроизводиЦилиндричен леќаКонвексен цилиндричен леќа Plano
Product Categories

Конвексен цилиндричен леќа Plano (Total 5 Products)

Категории на производи од Конвексен цилиндричен леќа Plano , ние сме специјализирани производители од Кина, Конвексен цилиндричен леќа Plano , Менискус леќа добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Оптички леќи R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Цилиндрична леќа од оптичко стакло Менискус

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Цилиндричната леќа на менискусот може да го претвори пренесениот рамнински бран во цилиндричен бран или цилиндричниот бран во рамнински бран или сферичен бран. Оваа цилиндрична леќа може да ги поправи визуелните абери. Спецификации: Материјал:...
254мм големи плано конвексни цилиндрични леќи

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Цилиндричните леќи обично се користат за фокусирање на влезната светлина на линија или за промена на односот на сликата. тие се користат за оптика, ласери, медицинска наука, електроника, теле-комуникација и други. Оптиката на Realpoo може да понуди...
Конвексни цилиндрични леќи од плоштад Плано

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Цилиндричните леќи обично се користат за фокусирање на влезната светлина на линија, или да го смените односот на сликата. тие се користат за оптика, ласери, медицинска наука, електроника, теле-комуникација и други. Оптиката на Realpoo може да понуди...
Конвексни цилиндрични леќи заокружете Плано

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Цилиндричните леќи обично се користат за фокусирање на влезната светлина на линија или за промена на односот на сликата. тие се користат за оптика, ласери, медицинска наука, електроника, теле-комуникација и други. Оптиката на Realpoo може да понуди...
Плано конвексни цилиндрични леќи

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Цилиндричните леќи обично се користат за фокусирање на влезната светлина на линија или за промена на односот на сликата. тие се користат за оптика, ласери, медицинска наука, електроника, теле-комуникација и други. Оптиката на Realpoo може да понуди...

Кина Конвексен цилиндричен леќа Plano Добавувачи

Плано-конвексни цилиндрични леќи имаат единствена плано и единствена конвексна цилиндрична површина, додека нивната фокусна должина е позитивна. Овие леќи работат само во една димензија отколку во две, во споредба со плано-конвексни сферични леќи.
Плано конвексни цилиндрични леќи се користат за компресија на светлината во 1 оска. Со цел да се генерира линиска слика од светлосна точка и да се промени односот на сликата, се користи позитивна (конвексна) цилиндрична леќа. Исто така се применува за фокусирање на колимирана влезна светлина на линија. Конвексни цилиндрични леќи со плано вообичаено се користат за низи со детектор на линии, обликување на анаморфен сноп, ласерска проекција, фокусирање на ласерска линија и осветлување на процепот.
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање