Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

HomeПроизводиСферични леќиКонкавна леќа Плано
Product Categories

Конкавна леќа Плано (Total 5 Products)

Категории на производи од Конкавна леќа Плано , ние сме специјализирани производители од Кина, Конкавна леќа Плано , Конкавни леќи Плано добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Леќи оптички R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Конкавна леќа со споено оптичко стакло со силика плано

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Конкавна леќа Плано има една внатрешно закривена површина и рамна површина. Спецификации: Материјал: Оптичко стакло N-BK7 Дијаметар: 1мм ~ 300мм Фокусна толеранција на легент: +/- 1% Толеранција на дијаметар: + 0,0 / -0,1 mm Толеранција на дебелина:...
Обложени со оптички BK7 планови конкавни леќи со VIS AR

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Конкавна леќа Плано има една внатрешно закривена површина и рамна површина. Спецификации: Материјал: Оптичко стакло N-BK7 Дијаметар: 1мм ~ 300мм Фокусна толеранција на легент: +/- 1% Толеранција на дијаметар: + 0,0 / -0,1 mm Толеранција на дебелина:...
Облачен N-BK7 плано вдлабнат леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Конкавна леќа Плано има една внатрешно закривена површина и рамна површина. Спецификации: Материјал: Оптичко стакло N-BK7 Дијаметар: 1мм ~ 300мм Фокусна толеранција на легент: +/- 1% Толеранција на дијаметар: + 0,0 / -0,1 mm Толеранција на дебелина:...
Голем дијаметар Плано конкавни леќи

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Конкавна леќа Плано има една внатрешно закривена површина и рамна површина. Спецификации: Материјал: Оптичко стакло Дијаметар: 1мм ~ 300мм Фокусна толеранција на легент: +/- 1% Толеранција на дијаметар: + 0,0 / -0,1 mm Толеранција на дебелина: +/-...
Прилагодена форма Плано конкавна леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Конкавна леќа Плано има една внатрешно закривена површина и рамна површина. Спецификации: Материјал: Оптичко стакло Дијаметар: 1мм ~ 300мм Фокусна толеранција на легент: +/- 1% Толеранција на дијаметар: + 0,0 / -0,1 mm Толеранција на дебелина: +/-...

Кина Конкавна леќа Плано Добавувачи

Плано конкавна леќа е оптичка леќа со една конкавна површина и една рамнинска површина. Има негативна фокусна должина и може да се користи за проекција на светлина, проширување на зрак или за зголемување на фокусната должина на оптичкиот систем.
Плано-конкавните леќи отстапуваат од солимираниот зрак од виртуелниот фокус и најчесто се користат во експанзери на зраци од галилејски тип. Со оглед на нивната негативна фокусна должина и негативната сферична аберација, плано-конкавните леќи можат да се користат за да се балансираат аберите на другите леќи во системот. Realpoo Optics обезбедува плано-конкавни леќи изработени од N-BK7, N-SF11, УВ-фузиран силициум диоксид, калциум флуорид и цинк селенид итн.

Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање