Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

HomeПроизводиЦилиндричен леќаПлано вдлабнати цилиндрични леќи
Product Categories

Плано вдлабнати цилиндрични леќи (Total 5 Products)

Категории на производи од Плано вдлабнати цилиндрични леќи , ние сме специјализирани производители од Кина, Плано вдлабнати цилиндрични леќи , Генератор на ласерска линија добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Ласерски леќи R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Плано вдлабнати цилиндрични леќи

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Во комбинација со плано-конвексен цилиндричен леќа, може да се користи за обликување на елиптичниот зрак на полупроводнички ласер во кружен зрак. Плано-конкавна цилиндрична леќа може да се користи во системи за проекција, системи за сликање, оптички...
Плано вдлабнато цилиндрично леќи за оцрнување

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Во комбинација со плано-конвексен цилиндричен леќа, може да се користи за обликување на елиптичниот зрак на полупроводнички ласер во кружен зрак. Плано-конкавна цилиндрична леќа може да се користи во системи за проекција, системи за сликање, оптички...
Оптичко стакло Не-обложено плано вдлабнато цилиндрично леќиче N-BK7

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Во комбинација со плано-конвексен цилиндричен леќа, може да се користи за обликување на елиптичниот сноп на полупроводнички ласер во кружен зрак. Плано-конкавна цилиндрична леќа може да се користи во системи за проекција, системи за сликање, оптички...
Плановидни вдлабнати цилиндрични леќи

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Во комбинација со плано-конвексен цилиндричен леќа, може да се користи за обликување на елиптичниот сноп на полупроводнички ласер во кружен зрак. Плано-конкавна цилиндрична леќа може да се користи во системи за проекција, системи за сликање, оптички...
Конкавни цилиндрични леќи заокружете Плано

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Во комбинација со плано-конвексен цилиндричен леќа, може да се користи за обликување на елиптичниот сноп на полупроводнички ласер во кружен зрак. Плано-конкавна цилиндрична леќа може да се користи во системи за проекција, системи за сликање, оптички...

Кина Плано вдлабнати цилиндрични леќи Добавувачи

Плано конкавна цилиндрична леќа има една внатрешна површина и една рамна површина.

Цилиндричните леќи обично се применуваат за фокусирање на влезната светлина на линија или за промена на односот на сликата. тие се користат за оптика, ласери, медицинска наука, електроника, теле-комуникација и други.

Оптиката на Realpoo може да понуди цилиндрични леќи вклучуваат конвексни цилиндрични леќи, конкавни цилиндрични леќи, цилиндрични леќи од менискус и двојно ахроматско цилиндрично леќи итн.


Спецификации:

Материјал: N-BK7, N-SF1, стопен силициум диоксид, N-SF10 итн
Дијаметар: 2мм ~ 300мм
Фокусна толеранција на легент: +/- 1%
Толеранција на дијаметар: + 0,0 / -0,1 mm
Толеранција на дебелина: +/- 0,1 мм
Квалитет на површината: 40/20 или подобар
Центрирање: <3 лачни минути
Јасна решетка:> 90%
Наклон: Заштитен закосен по потреба
Обложување: По ваше барање
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање