Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

HomeПроизводиДирекција хелиумРешетка за дифракција на авиони
Product Categories

Решетка за дифракција на авиони (Total 20 Products)

Категории на производи од Решетка за дифракција на авиони , ние сме специјализирани производители од Кина, Решетка за дифракција на авиони , Рефлектирачка решетка добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Лесна решетка R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
1200 жлебови 50mm 750nm Дифракција решетка

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Решетка за дифракција на авиони со 1200 жлебови. Спецификации: Материјал: N-BK7 Големина: 50мм х 50мм Должина на бран: 400nm до 1200nm Бразди (линија / мм): 1200L / mm Запалена бранова должина: 750nm Запален агол: 26,7 степени Јасна решетка:...
600 жлебови 50мм 300нм Дифракција решетка

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Решетка за дифракција на авиони со 600 жлебови. Спецификации: Материјал: N-BK7 Големина: 50мм х 50мм Должина на бран: 300nm до 900nm Бразди (линија / мм): 600L / mm Запалена бранова должина: 300nm Запален агол: 5,1 степен Јасна решетка:...
1200 жлебови 50mm 500nm Дифракција решетка

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Решетка за дифракција на авиони со 1200 жлебови. Спецификации: Материјал: N-BK7 Големина: 50мм х 50мм Должина на бран: 400nm до 1000nm Бразди (линија / мм): 1200L / mm Запалена бранова должина: 500nm Запален агол: 17,4 степени Јасна решетка:...
1200Grooves 12,5 x 25mm 250nm Дифракција решетка

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Решетка за дифракција на авиони со 1200 жлебови. Спецификации: Материјал: N-BK7 Големина: 12,5 mm x 25 mm Должина на бран: 200nm до 900nm Бразди (линија / мм): 1200L / mm Запалена бранова должина: 250nm Запален агол: 8,6 степени Јасна решетка:...
1200 жлебови 30mm 500nm Дифракторна решетка

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Решетка за дифракција на авиони со 1200 жлебови. Спецификации: Материјал: N-BK7 Големина: 30мм х 30мм Должина на бран: 400nm до 1000nm Бразди (линија / мм): 1200L / mm Запалена бранова должина: 500nm Запален агол: 17,4 степени Јасна решетка:...
1200 жлебови 12.5x25mm 500nm рамнина Дифракција решетка

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Решетка за дифракција на авиони со 1200 жлебови. Спецификации: Материјал: N-BK7 Големина: 12,5 mm x 25 mm Должина на бран: 400nm до 1000nm Бразди (линија / мм): 1200L / mm Запалена бранова должина: 500nm Запален агол: 17,4 степени Јасна решетка:...
300 жлебови Дифракторна решетка од рамнина од 12,7мм 500мм

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Решетка за дифракција на авиони со 300 жлебови. Спецификации: Материјал: N-BK7 Големина: 12,7 mm x 12,7 mm Должина на бран: 300nm до 1000nm Бразди (линија / мм): 300L / mm Запалена бранова должина: 500nm Запален агол: 4,3 степени Јасна решетка:...
150 жлебови 12,7mm 500nm Дифракција решетка

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Решетка за дифракција на авиони со 150 жлебови. Спецификации: Материјал: N-BK7 Големина: 12,7 mm x 12,7 mm Должина на бран: 300nm до 1000nm Бразди (линија / мм): 150L / mm Запалена бранова должина: 500nm Запален агол: 2,1 степен Јасна решетка:...
600 жлебови 12,7мм квадратни 300nm Дифракција решетки

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Решетка за дифракција на авиони со 600 жлебови. Спецификации: Материјал: N-BK7 Големина: 12,7 mm x 12,7 mm Должина на бран: 300nm до 900nm Бразди (линија / мм): 600L / mm Запалена бранова должина: 500nm Запален агол: 5,1 степен Јасна решетка:...
Решетка за дифракција на оптичка рамна од 12,7 mm 1200L / mm

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Спецификации: Материјал: N-BK7 Големина: 12,5 mm до 110 mm квадрат или круг Должина на бран: 190nm до 3500nm Бразди (линија / мм): 300L / mm, 600L / mm, 900L / mm, 1200L / mm, 1400L / mm, 1500L / mm, понудете го вашето барање Јасна решетка:...
1200 жлебови 12,7мм квадратни 250nm Дифракција решетка

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Решетка за дифракција на авиони со 1200 жлебови. Спецификации: Материјал: N-BK7 Големина: 12,7 mm x 12,7 mm Должина на бран: 200nm до 900nm Бразди (линија / мм): 1200L / mm Запалена бранова должина: 250nm Запален агол: 8,6 степени Јасна решетка:...
600 жлебови 30mm 500nm Дифракција решетки

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Решетка за дифракција на авиони со 600 жлебови. Спецификации: Материјал: N-BK7 Големина: 30мм х 30мм Должина на бран: 300nm до 1000nm Бразди (линија / мм): 600L / mm Запалена бранова должина: 500nm Запален агол: 8,6 степени Јасна решетка:...
150 жлебови 25mm 500nm Дифракторна решетка

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Решетка за дифракција на авиони со 150 жлебови. Спецификации: Материјал: N-BK7 Големина: 25мм х 25мм Должина на бран: 300nm до 1000nm Бразди (линија / мм): 150L / mm Запалена бранова должина: 500nm Запален агол: 2,1 степен Јасна решетка:...
600Grooves 12,5 x 25mm 500nm Дифракција решетка

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Решетка за дифракција на авиони со 600 жлебови. Спецификации: Материјал: N-BK7 Големина: 12,5 mm x 25 mm Должина на бран: 300nm до 1000nm Бразди (линија / мм): 600L / mm Запалена бранова должина: 500nm Запален агол: 8,6 степени Јасна решетка:...
1200 жлебови 30mm 250nm Дифракторна решетка

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Решетка за дифракција на авиони со 1200 жлебови. Спецификации: Материјал: N-BK7 Големина: 30мм х 30мм Должина на бран: 200nm до 900nm Бразди (линија / мм): 1200L / mm Запалена бранова должина: 250nm Запален агол: 8,6 степени Јасна решетка:...
1200Grooves 12,5 x 25mm 750nm Дифракција решетка

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Решетка за дифракција на авиони со 1200 жлебови. Спецификации: Материјал: N-BK7 Големина: 12,5 mm x 25 mm Должина на бран: 400nm до 1200nm Бразди (линија / мм): 1200L / mm Запалена бранова должина: 750nm Запален агол: 26,7 степени Јасна решетка:...
1200 жлебови 12,7 mm квадратни 750nm Дифракција решетка

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Решетка за дифракција на авиони со 1200 жлебови. Спецификации: Материјал: N-BK7 Големина: 12,7 mm x 12,7 mm Должина на бран: 400nm до 1200nm Бразди (линија / мм): 1200L / mm Запалена бранова должина: 750nm Запален агол: 26,7 степени Јасна решетка:...
1200 жлебови 30мм квадратни 750nm Дифракција решетка

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Решетка за дифракција на авиони со 1200 жлебови. Спецификации: Материјал: N-BK7 Големина: 12,5 mm x 25 mm Должина на бран: 400nm до 1200nm Бразди (линија / мм): 1200L / mm Запалена бранова должина: 750nm Запален агол: 26,7 степени Јасна решетка:...
900 жлебови 12,7мм квадратни 500nm Дифракција решетка

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Решетка за дифракција на авиони со 900 жлебови. Спецификации: Материјал: N-BK7 Големина: 12,7 mm x 12,7 mm Должина на бран: 300nm до 900nm Бразди (линија / мм): 900L / mm Запалена бранова должина: 500nm Запален агол: 13 степени Јасна решетка:...
1200 жлебови 12,7мм 500мм Дифракција решетка

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Решетка за дифракција на авиони со 1200 жлебови. Спецификации: Материјал: N-BK7 Големина: 12,7 mm x 12,7 mm Должина на бран: 400nm до 1000nm Бразди (линија / мм): 1200L / mm Запалена бранова должина: 500nm Запален агол: 17,4 степени Јасна решетка:...

Кина Решетка за дифракција на авиони Добавувачи

Планарните решетки главно се користат за анализа на спектар и мерење на светлосна бранова должина. Тоа е оптички уред составен од голем број паралелни процепи со еднаква ширина и еднакво растојание. Постојат повеќе видови решетки. Најчесто користената решетка се прави со гравирање на голем број паралелни засеци на стаклото. Никите се поделени на нетранспарентни делови, а мазниот дел помеѓу двата ника може да пренесува светлина. Исклучителната решетка произведена од нашата компанија има илјадници до десетици илјади никови во ширина од 1 см, а светлината поминува низ решетката. Резултирачкиот спектар е резултат на дифракција со еден процеп и мешање на повеќе цепнатинки.
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање