Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

HomeПроизводиОптички призмиДруги призми
Product Categories

Други призми (Total 6 Products)

Категории на производи од Други призми , ние сме специјализирани производители од Кина, Половина Пента Призма , Призми на Пента добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Гулаб Призма R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Оптичко стакло Призма на покривот

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Карактеристично за призмата на покривот е тоа што зракот е поделен на половина, со тоа што едната половина на зракот удира прво на едното лице, а потоа на другото лице, додека е превртена за другата половина на гредата. Затоа, призмата на покривот...
Специјални призми на оптичко стакло

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Оптиката на Realpoo може да произведе специјална призма според вашиот цртеж или барање. Спецификации: Материјал: N-BK7 Дијаметар: 1мм ~ 300мм Толеранција на димензии: + 0,0 / -0,1 мм Квалитет на површината: 40/20 или подобар Толеранција на агол:...
Оптичко стакло N-BK7 Половина пента призма

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Призмата со полу-пента може да ја одврати светлината 45 ° без да се сврти или ротира. Може да се користи за конвергирање или разминување на светлината. Широко се користи во системите за проекција и системите за слики. Спецификации: Материјал: N-BK7...
Рубинско лежиште со квалитет на Хиг

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Поради високиот стап на лак и добрата стабилност на температурата, лежиштата за скапоцени камења обично се користат во широк спектар на индустриски апликации за кои е потребно многу мало триење заедно со постојаност во перформансите и долг век на...
Призми на гулаб со оптичко стакло N-BK7

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Призмата на гулабот е еден вид ротатор на сликата. Откако светлината ќе помине низ призмата, сликата се враќа за 180 °. Покрај тоа, кога призмата се ротира околу нејзината оптичка оска, аголот на ротација на сликата е двапати поголем од аголот на...
Оптичко стакло Пента призми

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Призмата на пента е еден од пренасочувачите на фиксниот агол (90 °) на зракот. Има две цели: едната е што без оглед кој е аголот на инциденцата на првата површина, емитуваната светлина ја претвора инцидентната светлина во одреден агол (90 °); За...

Кина Други призми Добавувачи

Оптичката призма е транспарентен оптички елемент со рамни, полирани површини што ја прекршуваат светлината.


Рефлексивни призми
Рефлектирачките призми се користат за рефлектирање на светлината, со цел да се преврти, преврти, ротира, отстапува или поместува светлосниот зрак. Тие обично се користат за подигнување на сликата во двоглед или рефлексни фотоапарати со еден леќа - без призмите, сликата ќе биде наопаку за корисникот. Многу рефлектирачки призми користат целосна внатрешна рефлексија за да постигнат висока рефлексивност.

Најчести рефлектирачки призми се:

Приро призма
Приро-Абе призма
Призма на покривот Амици
Пентапризам и кровен пентапризам
Призма Абе – Кениг
Призма Шмит – Пехан
Призма на Баернфејнд
Призма на гулаб
Притома на ретрорефлектор

Призми за разделување на зраци
Некои рефлектирачки призми се користат за поделба на зрак на два или повеќе зраци:

Коцка за сплитер на зрак
Дихроична призма
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање