Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

Changchun Realpoo Photoelectric Co., Ltd.
I agree Bossgoo.com will authorize the transaction payment on Bossgoomall.com. Bossgoomall.com is a subsidiary of Bossgoo.com group, Please rest assured to trade.
I agree
HomeПроизводиОптички прозорецОптички инфрацрвени германиумски прозорци

Оптички инфрацрвени германиумски прозорци

Payment Type:
T/T,Paypal,Western Union
Incoterm:
FOB,CFR,CIF,EXW,FCA
Min. Order:
1
Transportation:
Air
Port:
Beijing,Shanghai,Shenzhen
Share:
  • Опис на производот
Overview
Product Attributes

БрендREALPOO

Support customizationOEM, ODM

place of originChina

useOptical

shapePLANO

Supply Ability & Additional Informations

ПакувањеЗаштитно пакување

ТранспортAir

Место на потеклоКина

Способност за снабдување10000 per month

HS код9001909090

ПортBeijing,Shanghai,Shenzhen

Начин на плаќањеT/T,Paypal,Western Union

IncotermFOB,CFR,CIF,EXW,FCA

Packaging & Delivery
Package Type:
Заштитно пакување


Прозорците со германиум (Ge) се достапни надвор од полицата со три опции за обложување против рефлексија: 3 - 5 μ m за средно инфрацрвени апликации, 3 - 12 μ m за широкопојасни мултиспектрални апликации или 8 - 12 μ m за термичка слика апликации.

Ние би можеле да направат по големина во согласност со вашите барања.
Спецификации:

Материјал: Германиум (Geе)
Дијаметар: 1мм ~ 300мм
Толеранција на дијаметар: + 0,0 / -0,1 mm
Толеранција на дебелина: +/- 0,1 mm
Квалитет на површината: 40/20 60/40
Јасна решетка:> 90%
Наклон: Заштитен закосен по потреба
Обложување: АР обложување за УВ, видливо и НИР.

Категории на производи : Оптички прозорец

Е-пошта на овој добавувач
  • *До:
    Ms. Emma Wang
  • *Порака:
    Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање