Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

HomeПроизводиОптички прозорец
Product Categories

Оптички прозорец (Total 16 Products)

Категории на производи од Оптички прозорец , ние сме специјализирани производители од Кина, Оптички прозорец , Сафир прозорец добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Sappire Windows R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Прозорци без обложени оптички стакла N-BK7

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Оптички прозорци се применуваат за заштита на кревки оптички компоненти во опремата, тие се усвојуваат за да изолираат две физички средини додека се дозволува да помине светлина. Спецификации: Материјал: N-BK7 Дијаметар: 1мм ~ 300мм Толеранција на...
Оптички стакло во боја на Windows

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Обоени стаклени прозорци со различна бранова должина од ултравиолетово до инфрацрвено се широко користени во инструментите кои бараат специфична спектроскопија, како што се фотоелектрична комуникација, корекција на бранова должина, ултравиолетова...
АР обложени прозорци со спојување на силициум диоксид

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

УВ здружени силициумски прозорци обезбедуваат висок пренос од ултравиолетовите (УВ) преку видливите и близу инфрацрвените (NIR). Ние нудиме AR обложување за UV, видливи и NIR. Спецификации: Материјал: Споена силициум диоксид Дијаметар: 1мм ~ 300мм...
Прозорци со обложено AR оптичко стакло N-BK7

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Оптички прозорци се применуваат за заштита на кревки оптички компоненти во опремата, тие се усвојуваат за да изолираат две физички средини додека се дозволува да помине светлина. Ние нудиме AR обложување за UV, видливи и NIR. Спецификации:...
Прозорец без обложување на оптички боросиликат

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Боросиликатните прозорци се идеални за апликации со висока температура и груба околина. Спецификации: Материјал: Боросиликат Дијаметар: 1мм ~ 300мм Толеранција на дијаметар: + 0,0 / -0,1 mm Толеранција на дебелина: +/- 0,1 mm Квалитет на површината:...
Специјални прозорци од оптичко стакло

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Формата, дебелината и облогата на оптичките прозорци може да се прилагодат. Спецификации: Материјал: Оптичко стакло Дијаметар: 1мм ~ 300мм Толеранција на дијаметар: + 0,0 / -0,1 mm Толеранција на дебелина: +/- 0,1 mm Квалитет на површината: 40/20...
Прозорци без обложување на оптички Б270

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Оптички прозорци се применуваат за заштита на кревки оптички компоненти во опремата, тие се усвојуваат за да изолираат две физички средини додека се дозволува да помине светлина. Можеме да понудиме прозорец B270 во различна големина, дебелина и...
Прозори со сплотени оптички стакла со силициум диоксид

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

УВ здружени силициумски прозорци обезбедуваат висок пренос од ултравиолетовите (УВ) преку видливите и близу инфрацрвените (NIR). Спецификации: Материјал: Споена силициум диоксид Дијаметар: 1мм ~ 300мм Толеранција на дијаметар: + 0,0 / -0,1 mm...
Прозорци без оптички сафир

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Sapphire Windows се произведени од еден кристален сафир AI2O3, неговата предност е екстремна тврдост на површината, висока топлинска спроводливост, висока диелектрична константа и отпорност на вообичаени хемиски киселини и алкалии. Спецификации:...
Оптички инфрацрвени германиумски прозорци

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Прозорците со германиум (Ge) се достапни надвор од полицата со три опции за обложување против рефлексија: 3 - 5 μ m за средно инфрацрвени апликации, 3 - 12 μ m за широкопојасни мултиспектрални апликации или 8 - 12 μ m за термичка слика апликации....
Прозорци на цинк Селенид ZnSe

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Прозорецот на цинк селенид има преносен опсег поширок од силициум и германиум. Заедно со неговата мала апсорпција во црвениот дел од видливиот спектар, цинк селенидот е идеален за оптички системи кои комбинираат 10,6 µm CO2 ласер со ласер за...
Windows обложени со калциум флуорид

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Калциум флуорид има голем пренос од 200nm до 7 μ m. Неговата мала апсорпција и висок праг на оштетување го прави популарен избор за ласерската оптика на ексјмер. Достапна е AR облога за УВ, видливи и NIR. Спецификации: Материјал: калциум флуорид...
АР обложен боросиликатен прозорец

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Боросиликатните прозорци се идеални за апликации со висока температура и груба околина. Достапна е AR облога за УВ, видливи и NIR. Спецификации: Материјал: Боросиликат Дијаметар: 1мм ~ 300мм Толеранција на дијаметар: + 0,0 / -0,1 mm Толеранција на...
Windows обложено оптичко стакло B270

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Оптички прозорци се применуваат за заштита на кревки оптички компоненти во опремата, тие се усвојуваат за да изолираат две физички средини додека се дозволува да помине светлина. Можеме да понудиме прозорец B270 во различна големина, дебелина и...
АР обложени прозорци од сафир

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Sapphire Windows се произведени од еден кристален сафир AI2O3, неговата предност е екстремна тврдост на површината, висока топлинска спроводливост, висока диелектрична константа и отпорност на вообичаени хемиски киселини и алкалии. Ние нудиме AR...
Прозорци без калциум флуорид

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Калциум флуорид има голем пренос од 200nm до 7 μ m. Неговата мала апсорпција и висок праг на оштетување го прави популарен избор за ласерската оптика на ексјмер. Спецификации: Материјал: калциум флуорид (CaF2) Дијаметар: 1мм ~ 300мм Толеранција на...

Кина Оптички прозорец Добавувачи

Оптички стаклен прозорец се однесува на парче транспарентен оптички материјал што овозможува светло во оптички инструмент. Тие се парчиња оптички очила со мелени и полирани лица кои се релативно паралелни. Оптички прозорци се применуваат за заштита на кревки оптички компоненти во опремата, тие се усвојуваат за да изолираат две физички средини додека се дозволува светло да поминува.

Оптиката Realpoo може да понуди прозорец од оптичко стакло во материјал од BK7, фузирана силициум диоксид, сафир, силикон, ZnSe, CaF2 итн.


optical window (2)

optical window (3)

optical window (1)


Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање