Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

HomeПроизводиОптички призми
Product Categories

Оптички призми

Категории на производи од Оптички призми , ние сме специјализирани производители од Кина, Оптички призми , Призма на покривот добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Стаклена призма R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Спецификација

Material N-BK7, Quartz, B270, Sapphire, ZnSe etc
Dimension Tolerance -0.05~0.5mm
Surface Accuracy 0.5-5 fringes
Surface Quality 20/10,40/20,60/40,80/50
Angle Tolerance <3'
Size 0.2mm - 100mm
Clear Aperture >90%
Coating Reflecctive Coating, Anti-reflective Coating(on your request)
Bevel Protective Bevel 0.25x45 deg


Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање