Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

Changchun Realpoo Photoelectric Co., Ltd.
I agree Bossgoo.com will authorize the transaction payment on Bossgoomall.com. Bossgoomall.com is a subsidiary of Bossgoo.com group, Please rest assured to trade.
I agree
HomeПроизводиОптички топчести леќиОбјектив со топчести леќи со дијаметар од 100 мм N-SF11

Објектив со топчести леќи со дијаметар од 100 мм N-SF11

Payment Type:
T/T,Paypal,Western Union
Incoterm:
FOB,CFR,CIF,EXW,FCA
Min. Order:
1
Transportation:
Air
Port:
Beijing,Shanghai,Shenzhen
Share:
  • Опис на производот
Overview
Product Attributes

Модел бр.RP-D100

БрендREALPOO

place of originChina

useOptical

shapeBALL

Supply Ability & Additional Informations

ПакувањеЗаштитно пакување

ТранспортAir

Место на потеклоКина

Способност за снабдување10000 per month

HS код9001909090

ПортBeijing,Shanghai,Shenzhen

Начин на плаќањеT/T,Paypal,Western Union

IncotermFOB,CFR,CIF,EXW,FCA

Packaging & Delivery
Package Type:
Заштитно пакување

N-SF11 има поголема брзина на расејување од N-BK7, тој е со висок индекс на прекршување, низок број на Abbe и голема моќ на расејување, што го прави многу погоден за апликации кои бараат високо расејување во опсегот на видлива светлина.
Неговиот индекс на рефракција на 587,6 nm е 1,785.


Спецификација:

Материјал: N-SF11
Структура: Топче
Употреба: оптичка, ласерска, комуникација, медицинска опрема
Димаметар: 100мм
Заобленост: 0,005
Толеранција: 0,005 ±
Квалитет на површината: 60/40, 40/20 sctatch и копање


Повеќе дијаметар контактирајте неКатегории на производи : Оптички топчести леќи

Е-пошта на овој добавувач
  • *До:
    Ms. Emma Wang
  • *Порака:
    Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање