Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

Changchun Realpoo Photoelectric Co., Ltd.
I agree Bossgoo.com will authorize the transaction payment on Bossgoomall.com. Bossgoomall.com is a subsidiary of Bossgoo.com group, Please rest assured to trade.
I agree
HomeПроизводиОптички топчести леќиМикро топчести леќи со оптичко стакло N-BK7

Микро топчести леќи со оптичко стакло N-BK7

Payment Type:
T/T,Paypal,Western Union
Incoterm:
FOB,CFR,CIF,EXW,FCA
Min. Order:
1
Delivery Time:
7 Days
Transportation:
Air
Port:
Beijing,Shanghai,Shenzhen
Share:
  • Опис на производот
Overview
Product Attributes

Модел бр.RP-BBK

БрендREALPOO

Support customizationODM

place of originChina

useOptical

shapeBALL

Supply Ability & Additional Informations

ПакувањеЗаштитно пакување

ТранспортAir

Место на потеклоКина

Способност за снабдување100000 per Month

HS код9001909090

ПортBeijing,Shanghai,Shenzhen

Начин на плаќањеT/T,Paypal,Western Union

IncotermFOB,CFR,CIF,EXW,FCA

Време на испорака7 Денови

Packaging & Delivery
Package Type:
Заштитно пакување

Топчестата леќа е многу корисен оптички елемент кој се користи за подобрување на спојката на сигналот помеѓу влакното, предавателот и детекторот. Покрај тоа, тој е погоден и за апликации како што се ендоскопија, скенирање на баркод, материјали за обработка на асферични леќи и сензори. Топчестата леќа е изработена од една единствена стаклена подлога и може да фокусира или емитува паралелна светлина, во зависност од геометријата на влезниот извор.


Спецификација:


Материјал: N-BK7
Структура: Топче
Употреба: оптичка, ласерска, комуникација, медицинска опрема
Димаметар: .30,3 mm
Заобленост: 0,005
Толеранција: 0,005 ±
Квалитет на површината: 60/40, 40/20 sctatch и копање


Повеќе дијаметар контактирајте неКатегории на производи : Оптички топчести леќи

Е-пошта на овој добавувач
  • *До:
    Ms. Emma Wang
  • *Порака:
    Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање