Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

Changchun Realpoo Photoelectric Co., Ltd.
I agree Bossgoo.com will authorize the transaction payment on Bossgoomall.com. Bossgoomall.com is a subsidiary of Bossgoo.com group, Please rest assured to trade.
I agree
HomeПроизводиОптички топчести леќиN-BK7 леќи со половина топка

N-BK7 леќи со половина топка

 • $1
  10-9
  Piece/Pieces
 • $20
  ≥10
  Piece/Pieces
Payment Type:
T/T,Paypal,Western Union
Incoterm:
FOB,CFR,CIF,EXW,FCA
Min. Order:
10 Piece/Pieces
Transportation:
Air,Express
Port:
Beijing,Shanghai,Shenzhen
Share:
 • Опис на производот
Overview
Product Attributes

Модел бр.RP-00026

БрендREALPOO

place of originChina

useOptical

shapeSpherical

Supply Ability & Additional Informations

ПакувањеЗаштитно пакување

Продуктивност100,000 per month

ТранспортAir,Express

Место на потеклоКина

Способност за снабдување100,000 per month

HS код9001909090

ПортBeijing,Shanghai,Shenzhen

Начин на плаќањеT/T,Paypal,Western Union

IncotermFOB,CFR,CIF,EXW,FCA

Packaging & Delivery
Selling Units:
Piece/Pieces
Package Type:
Заштитно пакување

Леќите со половина топка се широко користени за комуникација со влакна, ендоскопија, микроскопија, уреди за оптички пик-ап и системи за мерење на ласер.

Спецификација:


Материјал: N-BK7
Структура: Половина топка
Употреба: оптичка, ласерска, комуникација, медицинска опрема
Димаметар: 0,2 mm до 200 mm
Заобленост: 0,005
Толеранција: 0,005 ±

Квалитет на површината: 60/40, 40/20 sctatch и копањеModel Description
HB-RP1K N-BK7 Half Ball Lenses, Diameter: 1mm
HB-RP2K
N-BK7 Half Ball Lenses, Diameter: 2mm
HB-RP3K
N-BK7 Half Ball Lenses, Diameter: 3mm
HB-RP4K N-BK7 Half Ball Lenses, Diameter: 4mm
HB-RP5K
N-BK7 Half Ball Lenses, Diameter: 5mm
HB-RP6K
N-BK7 Half Ball Lenses, Diameter: 6mm
HB-RP7K
N-BK7 Half Ball Lenses, Diameter: 7mm
HB-RP8K
N-BK7 Half Ball Lenses, Diameter: 8mm
HB-RP9K
N-BK7 Half Ball Lenses, Diameter: 9mm
HB-RP10K
N-BK7 Half Ball Lenses, Diameter: 10mm

Повеќе дијаметар ве молиме контактирајте не!


Категории на производи : Оптички топчести леќи

Е-пошта на овој добавувач
 • *До:
  Ms. Emma Wang
 • *Порака:
  Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање