Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

Changchun Realpoo Photoelectric Co., Ltd.
I agree Bossgoo.com will authorize the transaction payment on Bossgoomall.com. Bossgoomall.com is a subsidiary of Bossgoo.com group, Please rest assured to trade.
I agree
HomeПроизводиОптички топчести леќиТопчести леќи со висок индекс

Топчести леќи со висок индекс

$1 - 99 /Piece/Pieces
Material:
Share:
  • Опис на производот
Overview
Product Attributes

Модел бр.RP-00019

БрендREALPOO

place of originChina

useOptical

shapeBALL

StructurePlano-convex

Supply Ability & Additional Informations

ПакувањеЗаштитно пакување

Продуктивност50,000 Per Month

ТранспортAir,Express

Место на потеклоКина

Способност за снабдување10000 per month

HS код9001909090

ПортBeijing,Shanghai,Shenzhen

Начин на плаќањеT/T,Paypal,Western Union

IncotermFOB,CFR,CIF,EXW,FCA

Packaging & Delivery
Selling Units:
Piece/Pieces
Package Type:
Заштитно пакување

Употребата на стаклена топка со висок индекс резултира во намалување на фокусната должина на грбот, како резултат на тоа, пократкото растојание ја поедноставува спојката на влакната.

Спецификација:


Материјал: 2.0 стакло со висок индекс
Структура: Топче
Употреба: оптичка, ласерска, комуникација, медицинска опрема
Димаметар: 0,5 mm - 100 mm
Заобленост: 0,005
Толеранција: 0,005 ±
Квалитет на површината: 60/40, 40/20 sctatch и копање


Model Description
B-RP1HI  High index 2.0 Ball Lenses, Diameter: 1mm
B-RP2HI
High index 2.0 Ball Lenses, Diameter: 2mm
B-RP3HI
High index 2.0 Ball Lenses, Diameter: 3mm
B-RP4HI
High index 2.0 Ball Lenses, Diameter: 4mm
B-RP5HI
High index 2.0 Ball Lenses, Diameter: 5mm
B-RP6HI
High index 2.0 Ball Lenses, Diameter: 6mm
B-RP7HI
High index 2.0 Ball Lenses, Diameter: 7mm
B-RP8HI
High index 2.0 Ball Lenses, Diameter: 8mm
B-RP9HI
High index 2.0 Ball Lenses, Diameter: 9mm
B-RP10HI
High index 2.0 Ball Lenses, Diameter: 10mm

Повеќе дијаметар контактирајте неКатегории на производи : Оптички топчести леќи

Е-пошта на овој добавувач
  • *До:
    Ms. Emma Wang
  • *Порака:
    Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање