Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

HomeПроизводиОптички топчести леќи
Product Categories

Оптички топчести леќи (Total 26 Products)

Категории на производи од Оптички топчести леќи , ние сме специјализирани производители од Кина, Оптички топчести леќи , Леќи за топки добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Објектив со топка R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
10мм леќа со полу-топчести споени силициум диации

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 100000 per Month

Споената силика ситна топчеста леќа има висока преносливост помеѓу 200nm и 2,2μm и низок коефициент на топлинска експанзија, што го прави идеален избор за барање топчести леќи во ултравиолетови, видливи и близу инфрацрвени апликации на...
Леќи од половина топка со фузија на силика со дијаметар од 5 мм

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 100000 per Month

Споената силика ситна топчеста леќа има висока преносливост помеѓу 200nm и 2,2μm и низок коефициент на топлинска експанзија, што го прави идеален избор за барање топчести леќи во ултравиолетови, видливи и близу инфрацрвени апликации на...
Топчестички леќи со дијаметар од 4 мм Диа Сафир AI2O3

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 100000 per Month

Индексот на рефракција на сафирот е 1.760 што го прави многу интересно да се користи како сафир Бол леќа за оптички телеком производи. Покрај оптичките својства на Sapphire, тој е и отпорен на абење и може да издржи тешка хемиска корозија....
4,73 мм Дија оптичко стакло топчести леќи D-ZK3

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 100000 per Month

Топчестата леќа е многу корисен оптички елемент кој се користи за подобрување на спојката на сигналот помеѓу влакното, предавателот и детекторот. Покрај тоа, тој е погоден и за апликации како што се ендоскопија, скенирање на баркод, материјали за...
Леќи со инфрацрвена силиконска топка со дијаметар од 16мм

Единечната цена: 1~99USD

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 100,000 per month

Силициум (Si) е еден од најтешките IR материјали достапни за употреба помеѓу NIR / IR помеѓу 1 μm до 6 μm. Преносот започнува да се намалува помеѓу 6-10 μm на нула и потоа се зголемува на над 50% помеѓу 50-100 μm. Силициумските леќи имаат пренос од...
Микро топчести леќи со оптичко стакло N-BK7

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 100000 per Month

Топчестата леќа е многу корисен оптички елемент кој се користи за подобрување на спојката на сигналот помеѓу влакното, предавателот и детекторот. Покрај тоа, тој е погоден и за апликации како што се ендоскопија, скенирање на баркод, материјали за...
Леќа со топчести топчиња со дијабетес 2 мм

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 100000 per Month

Рубината суровина се одгледува во фабрика со топење на ултра чист Al2O3 на температура повисока од 2000 степени. Целциј да создаде единствен кристал. Овој тврд материјал има можност да се полира до многу добра завршна површина. Спецификација:...
Високо квалитетни руби топчести леќи

Единечната цена: 1~99USD

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Рубината суровина се одгледува во фабрика со топење на ултра чист Al2O3 на температура повисока од 2000 степени. Целциј да создаде единствен кристал. Овој тврд материјал има можност да се полира до многу добра завршна површина. Спецификација:...
Оптички стаклени леќи со топки N-BK7

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 100000 per Month

Топчестата леќа е многу корисен оптички елемент кој се користи за подобрување на спојката на сигналот помеѓу влакното, предавателот и детекторот. Покрај тоа, тој е погоден и за апликации како што се ендоскопија, скенирање на баркод, материјали за...
Објектив од топчести силикони Си со инфрацрвен материјал од 15мм

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Силициум (Si) е еден од најтешките IR материјали достапни за употреба помеѓу NIR / IR помеѓу 1 μm до 6 μm. Преносот започнува да се намалува помеѓу 6-10 μm до нула, а потоа се зголемува на над 50% помеѓу 50-100 μm. Силициумските леќи имаат пренос од...
Оптички леќи за топчести бакарни инфрацрвени рубини силикони Ге

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Топчестата леќа е многу корисен оптички елемент што се користи за подобрување на спојката на сигналот помеѓу влакното, предавателот и детекторот. Покрај тоа, тој е погоден и за апликации како што се ендоскопија, скенирање на баркод, материјали за...
Објектив за топчести диа Силициум Си од 8мм

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Силициум (Si) е еден од најтешките IR материјали достапни за употреба помеѓу NIR / IR помеѓу 1 μm до 6 μm. Преносот започнува да се намалува помеѓу 6-10 μm до нула, а потоа се зголемува на над 50% помеѓу 50-100 μm. Силициумските леќи имаат пренос од...
Полу топчести леќи со дијаметар Sapphire AI2O3 10мм

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Индексот на рефракција на сафирот е 1,760 што го прави многу интересно да се користи како сафир Бол леќа за оптички телеком производи. Покрај оптичките својства на Sapphire, тој е и отпорен на абење и може да издржи тешка хемиска корозија. Леќите со...
Точки со леќи од оптичко стакло дијафраг 5,435мм GFK70

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Топчестата леќа е многу корисен оптички елемент што се користи за подобрување на спојката на сигналот помеѓу влакното, предавателот и детекторот. Покрај тоа, тој е погоден и за апликации како што се ендоскопија, скенирање на баркод, материјали за...
Објектив со топчести леќи со дијаметар од 100 мм N-SF11

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

N-SF11 има поголема брзина на расејување од N-BK7, тој е со висок индекс на прекршување, низок број на Abbe и голема моќ на расејување, што го прави многу погоден за апликации кои бараат високо расејување во опсегот на видлива светлина. Неговиот...
4мм леќа од кварц стакло топчести

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Кварц топчестата леќа има висока преносливост помеѓу виолетовата и инфрацрвената бранова должина и низок коефициент на топлинска експанзија, што го прави идеален избор за барање топчести леќи во ултравиолетови, видливи и близу инфрацрвени...
Објектив за топчиња ZnSe 1,6 мм

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Оптиката на Realpoo може да понуди инфрацрвен материјал ZnSe Ball Lens. Спецификација: Материјал: ZnSe Структура: Топче Употреба: оптичка, ласерска, комуникација, медицинска опрема Димаметар: 1,6 mm Заобленост: 0,005 Толеранција: 0,005 ± Квалитет на...
Микро оптичко стакло N-BK7 0,5 мм леќа со дија, топчести

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Топчестата леќа е многу корисен оптички елемент што се користи за подобрување на спојката на сигналот помеѓу влакното, предавателот и детекторот. Покрај тоа, тој е погоден и за апликации како што се ендоскопија, скенирање на баркод, материјали за...
N-BK7 леќи со половина топка

Единечната цена: USD 1 - 20 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 1 / Piece/Pieces
10 Piece/Pieces USD 20 / Piece/Pieces

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 100,000 per month

Леќите со половина топка се широко користени за комуникација со влакна, ендоскопија, микроскопија, уреди за оптички пик-ап и системи за мерење на ласер. Спецификација: Материјал: N-BK7 Структура: Половина топка Употреба: оптичка, ласерска,...
Споени леќи со половина топка од силика

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Споената силика топчеста леќа има висока преносливост помеѓу 200nm и 2,2μm и низок коефициент на топлинска експанзија, што го прави идеален избор за барање топчести леќи во ултравиолетови, видливи и близу инфрацрвени апликации за спектроскопија. се...
Полу топчести леќи од сафир

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Индексот на рефракција на сафирот е 1,760 што го прави многу интересно да се користи како сафир Бол леќа за оптички телеком производи. Покрај оптичките својства на Sapphire, тој е и отпорен на абење и може да издржи тешка хемиска корозија. Леќите со...

Кина Оптички топчести леќи Добавувачи

Топчестата леќа е одлична оптичка компонента за подобрување на спојката на сигналот помеѓу влакната, емитерите и детекторите. Тие исто така се користат во ендоскопија, скенирање бар-код, топ-форма за асферични леќи и сензорски апликации. Топките леќи се произведени од еден единствен супстрат од стакло и можат да ја фокусираат или судираат светлината, во зависност од геометријата на влезниот извор.


Половина топчеста леќа е исто така честа и може да се замени со целосни топчести леќи ако физичките ограничувања на апликацијата бараат покомпактен дизајн.

ball lens (1)

ball lens (2)

ball lens (3)

ball lens (4)

ball lens (5)

ball lens (6)

Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање