Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

HomeПроизводиОгледало
Product Categories

Огледало (Total 23 Products)

Категории на производи од Огледало , ние сме специјализирани производители од Кина, Ласерско рефлективно огледало , Ласерско огледало добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Огледало оптички R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
20 mm дијаметар монокристално силиконско огледало

Единечната цена: 10~50USD

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Рефлекторот е оптички елемент што ја рефлектира инцидентната светлина со обложување на метален сребрен или алуминиумски филм или диелектричен филм на задниот дел од оптичкото стакло со вакуумско обложување. Употребата на високо рефлексно огледало...
12,7 mm кварц рефлективно ретровизорско 45 ° за ласер

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Рефлекторот е оптички елемент што ја рефлектира инцидентната светлина со обложување на метален сребрен или алуминиумски филм или диелектричен филм на задниот дел од оптичкото стакло со вакуумско обложување. Име на производот: Огледало за рефлектор...
20мм кварц рефлективно огледало

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Рефлекторот е оптички елемент што ја рефлектира инцидентната светлина со обложување на метален сребрен или алуминиумски филм или диелектричен филм на задниот дел од оптичкото стакло со вакуумско обложување. Име на производот: Огледало за рефлектор...
Огледало на молибден со дијаметар од 30 мм

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Рефлекторот е оптички елемент што ја рефлектира инцидентната светлина со обложување на метален сребрен или алуминиумски филм или диелектричен филм на задниот дел од оптичкото стакло со вакуумско обложување. Употребата на огледало со висока...
Огледало на молибден со дијаметар од 20 мм

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Рефлекторот е оптички елемент што ја рефлектира инцидентната светлина со обложување на метален сребрен или алуминиумски филм или диелектричен филм на задниот дел од оптичкото стакло со вакуумско обложување. Употребата на високо рефлексно огледало...
Огледало на молибден со дијаметар од 19 мм

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Рефлекторот е оптички елемент што ја рефлектира инцидентната светлина со обложување на метален сребрен или алуминиумски филм или диелектричен филм на задниот дел од оптичкото стакло со вакуумско обложување. Употребата на високо рефлексно огледало...
Рефлектирачко огледало од 19мм кварц 45 °

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Рефлекторот е оптички елемент што ја рефлектира инцидентната светлина со обложување на метален сребрен или алуминиумски филм или диелектричен филм на задниот дел од оптичкото стакло со вакуумско обложување. Име на производот: Огледало за рефлектор...
20 x 5 mm 1064nm кварц огледало 45 °

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Рефлекторот е оптички елемент што ја рефлектира инцидентната светлина со обложување на метален сребрен или алуминиумски филм или диелектричен филм на задниот дел од оптичкото стакло со вакуумско обложување. Име на производот: Огледало за рефлектор...
30мм кварц рефлективно ласерско огледало

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Рефлекторот е оптички елемент што ја рефлектира инцидентната светлина со обложување на метален сребрен или алуминиумски филм или диелектричен филм на задниот дел од оптичкото стакло со вакуумско обложување. Име на производот: Огледало за рефлектор...
Молибден огледало Мо

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Рефлекторот е оптички елемент што ја рефлектира инцидентната светлина со обложување на метален сребрен или алуминиумски филм или диелектричен филм на задниот дел од оптичкото стакло со вакуумско обложување. Употребата на високо рефлексно огледало...
25 mm дијаметар монокристално силиконско огледало

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Рефлекторот е оптички елемент што ја рефлектира инцидентната светлина со обложување на метален сребрен или алуминиумски филм или диелектричен филм на задниот дел од оптичкото стакло со вакуумско обложување. Употребата на високо рефлексно огледало...
Огледало на молибден со дијаметар од 25мм

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Рефлекторот е оптички елемент што ја рефлектира инцидентната светлина со обложување на метален сребрен или алуминиумски филм или диелектричен филм на задниот дел од оптичкото стакло со вакуумско обложување. Употребата на високо рефлексно огледало...
30 x 5 mm 1064nm кварц огледало 45 °

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Рефлекторот е оптички елемент што ја рефлектира инцидентната светлина со обложување на метален сребрен или алуминиумски филм или диелектричен филм на задниот дел од оптичкото стакло со вакуумско обложување. Име на производот: Огледало за рефлектор...
40 x 3мм 1064nm кварц огледало 45 °

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Рефлекторот е оптички елемент што ја рефлектира инцидентната светлина со обложување на метален сребрен или алуминиумски филм или диелектричен филм на задниот дел од оптичкото стакло со вакуумско обложување. Име на производот: Огледало за рефлектор...
Монокристално силиконско огледало за ласер СО2

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Рефлекторот е оптички елемент што ја рефлектира инцидентната светлина со обложување на метален сребрен или алуминиумски филм или диелектричен филм на задниот дел од оптичкото стакло со вакуумско обложување. Употребата на високо рефлексно огледало...
12,7 Кварц 45 ° ласерско рефлективно огледало

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Рефлекторот е оптички елемент што ја рефлектира инцидентната светлина со обложување на метален сребрен или алуминиумски филм или диелектричен филм на задниот дел од оптичкото стакло со вакуумско обложување. Име на производот: Огледало за рефлектор...
50x4mm 1064nm кварц огледало 45 °

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Рефлекторот е оптички елемент што ја рефлектира инцидентната светлина со обложување на метален сребрен или алуминиумски филм или диелектричен филм на задниот дел од оптичкото стакло со вакуумско обложување. Име на производот: Огледало за рефлектор...
38.1 mm дијаметар монокристално силиконско огледало

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Рефлекторот е оптички елемент што ја рефлектира инцидентната светлина со обложување на метален сребрен или алуминиумски филм или диелектричен филм на задниот дел од оптичкото стакло со вакуумско обложување. Употребата на високо рефлексно огледало...
30мм дијаметар монокристално силиконско огледало

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Рефлекторот е оптички елемент што ја рефлектира инцидентната светлина со обложување на метален сребрен или алуминиумски филм или диелектричен филм на задниот дел од оптичкото стакло со вакуумско обложување. Употребата на високо рефлексно огледало...
27мм дијаметар монокристално силиконско огледало

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Рефлекторот е оптички елемент што ја рефлектира инцидентната светлина со обложување на метален сребрен или алуминиумски филм или диелектричен филм на задниот дел од оптичкото стакло со вакуумско обложување. Употребата на високо рефлексно огледало...
19 mm дијаметар монокристално силиконско огледало

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Рефлекторот е оптички елемент што ја рефлектира инцидентната светлина со обложување на метален сребрен или алуминиумски филм или диелектричен филм на задниот дел од оптичкото стакло со вакуумско обложување. Употребата на високо рефлексно огледало...

Кина Огледало Добавувачи

Realpoo Optics обезбедува висококвалитетни оптички ретровизори погодни за ултравиолетови, видливи и инфрацрвени опсези. Огледалата од метални филмови имаат голема рефлексивност во најширокиот спектрален опсег, додека огледалата со широкопојасни диелектрични филмови имаат потесен работен опсег на бранова должина; просечната рефлексивност во одредена лента е поголема од 99%. За подлогата за огледало, имаме N-BK7, фузирана силициум диоксид, силициум, молибден итн.


Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање