Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

Changchun Realpoo Photoelectric Co., Ltd.
I agree Bossgoo.com will authorize the transaction payment on Bossgoomall.com. Bossgoomall.com is a subsidiary of Bossgoo.com group, Please rest assured to trade.
I agree
HomeПроизводиОптички филтерФилтри за лонгасОптички филтер со долг премин LP670nm

Оптички филтер со долг премин LP670nm

Min. Order:
1
Transportation:
Air
Port:
Beijing,Shanghai,Shenzhen
Share:
  • Опис на производот
Overview
Product Attributes

Модел бр.RP-OL67

БрендREALPOO

Support customizationOEM, ODM

place of originChina

useOptical

shapeSpherical

Supply Ability & Additional Informations

ПакувањеЗаштитно пакување

ТранспортAir

Место на потеклоКина

Способност за снабдување10000 per month

HS код9001909090

ПортBeijing,Shanghai,Shenzhen

Packaging & Delivery
Package Type:
Заштитно пакување


Како важен оптички елемент, филтерот за поминување со долги бранови е широко користен во областа на дигитално снимање, биомедицински контактни леќи и препознавање отпечатоци. Се карактеризира со пропуштање на светлината во одреден опсег на бранови должини и дозволување на друг опсег на бранови должини. Светлината внатре е отсечена.


Спецификација:

Дијаметар или големина: 5мм ~ 200мм

CWL: 670nm ± 3 @ T = 50%
Преносливост: T> 90 @ 490-1100nm
Отсечена бранова должина: T <1% @ 350-650nm

Тип: Филтер за лонгасКатегории на производи : Оптички филтер > Филтри за лонгас

Е-пошта на овој добавувач
  • *До:
    Ms. Emma Wang
  • *Порака:
    Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање