Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

HomeПроизводиОптички филтерФилтри за лонгас
Product Categories

Филтри за лонгас (Total 6 Products)

Категории на производи од Филтри за лонгас , ние сме специјализирани производители од Кина, Филтри за лонгас , Филтер за долго поминување добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Филтер за лонгас R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Оптички филтер со долг премин LP670nm

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Како важен оптички елемент, филтерот за поминување со долги бранови е широко користен во областа на дигитално снимање, биомедицински контактни леќи и препознавање отпечатоци. Се карактеризира со пропуштање на светлината во одреден опсег на бранови...
Оптички филтри со долг премин LP640nm

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Како важен оптички елемент, филтерот за поминување со долги бранови е широко користен во областа на дигитално снимање, биомедицински контактни леќи и препознавање отпечатоци. Се карактеризира со пропуштање на светлината во одреден опсег на бранови...
Оптички филтер со долг премин LP590nm

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Како важен оптички елемент, филтерот за поминување со долги бранови е широко користен во областа на дигитално снимање, биомедицински контактни леќи и препознавање отпечатоци. Се карактеризира со пропуштање на светлината во одреден опсег на бранови...
Филтри за оптичко стакло LP470nm Longpass

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Како важен оптички елемент, филтерот за поминување со долг бран е широко користен во областа на дигитално снимање, биомедицински контактни леќи и препознавање отпечатоци. Се карактеризира со пропуштање на светлината во одреден опсег на бранови...
Филтри за оптичко стакло LP530nm Longpass

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Како важен оптички елемент, филтерот за поминување со долги бранови е широко користен во областа на дигитално снимање, биомедицински контактни леќи и препознавање отпечатоци. Се карактеризира со пропуштање на светлината во одреден опсег на бранови...
Филтри за оптичко стакло LP430nm Longpass

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Како важен оптички елемент, филтерот за поминување со долги бранови е широко користен во областа на дигитално снимање, биомедицински контактни леќи и препознавање отпечатоци. Се карактеризира со пропуштање на светлината во одреден опсег на бранови...

Кина Филтри за лонгас Добавувачи

Филтер со долг премин (LP) е оптички пречки или филтер за стакло во боја што ги ослабува пократките бранови должини и пренесува (поминува) подолги бранови должини на активниот опсег на целниот спектар (ултравиолетови, видливи или инфрацрвени). Филтрите со долг премин, кои можат да имаат многу остар наклон (наведени како филтри за работ), се опишани со пресечената бранова должина при 50 проценти од врвниот пренос. Во микроскопија на флуоресценција, филтрите со долг премин често се користат во дихроични огледала и бариери (емисии) филтри. Употребата на постариот израз „низок премин“ за да се опишат филтрите со долг премин стана невообичаена; филтрите обично се опишуваат во однос на брановата должина отколку на фреквенцијата, а „филтерот со низок премин“, без квалификација, ќе се сфати дека е електронски филтер
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање