Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

HomeПроизводиЛасерски модулЛиниски ласерски модул
Product Categories

Линиски ласерски модул (Total 9 Products)

Категории на производи од Линиски ласерски модул , ние сме специјализирани производители од Кина, Линиски ласерски модул , Ласерски линија добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Ласерско ласерско светло R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
650nm ласерски модул на црвена линија аджутале линија

Единечната цена: 2~99

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 3000 per month

Овој црвен ласерски модул вклучува пластична оптика, ласерска диода и коло на возачот. Одлична отпорност на удар и дисипација на топлина. идеален е за широк спектар на ласерски апликации со мала моќност, како што се уреди за покажување, израмнување...
Инфрацрвена линија ласерски модул 808nm

Единечната цена: 20~200USD

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 3000 per month

Линијата што ја емитираа инфрацрвениот ласерски модул од 808nm е невидлива. Овој ласерски модул е ​​широко користен за визија на машината, скенирање и прецизно порамнување. Спецификација: Должина на бран: 808nm Излезна моќност: 40mw, 100mw, 200mw,...
Ласерски модул со црвена линија од 650nm 100mw

Единечната цена: USD 37 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 37 / Piece/Pieces

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 3000 per month

Овој ласерски модул со црвена линија вклучува стаклена оптика, ласерска диода и коло на возачот. Одлична отпорност на удар и дисипација на топлина. идеален е за широк спектар на ласерски апликации со мала моќност, како што се уреди за покажување,...
650nm дијаметар на ласерска диода со црвена линија со дијаметар од 16мм

Единечната цена: 5~50USD

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 3000 per month

Овој висококвалитетен ласерски модул Red Line е целосно автономен со ласерска диода, интегрирано ласерско коло и стаклен оптички леќа, генерирајќи подобар квалитет на линијата и подобра стабилност на напојувањето. Ласерскиот модул со црвена линија е...
Модул за ласерска диода со црвена линија од 6 x 11,2 mm

Единечната цена: 5~20

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 3000 per month

Овој компактен ласерски модул со црвена линија е само 6 x 11,2 mm. Ласерскиот модул „Црвена линија“ е целосно автономен со ласерска диода, пластична оптичка леќа. Колото на возачот е надвор од обвивката.Спецификација: Должина на бран: 635nm, 650nm...
Ласерски модул со црвена линија со дијаметар од 635nm 12мм

Единечната цена: USD 9.5 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 9.5 / Piece/Pieces

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 3000 per month

Овој висококвалитетен ласерски модул Red Line е целосно автономен со ласерска диода, интегрирано ласерско коло и стаклен оптички леќа, генерирајќи подобар квалитет на линијата и подобра стабилност на напојувањето. Стаклената оптичка леќа ќе понуди...
635nm Ласерски модул со црвена линија со фокус Напон 24V

Единечната цена: USD 32.5 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 32.5 / Piece/Pieces

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 3000 per month

Овој висококвалитетен ласерски модул Red Line е целосно автономен со ласерска диода, интегрирано ласерско коло и стаклен оптички леќа, генерирајќи подобар квалитет на линијата и подобра стабилност на напојувањето. Користење на 24V напон. Ласерскиот...
Ласерски модул со зелена линија D14mm 520nm 5mw

Единечната цена: 5~20

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 3000 per month

Овој ласерски модул со зелена линија вклучува стаклена оптика, ласерска диода и коло на возачот. Мала големина на обвивка од 14 x 50 mm не треба многу простор. идеален е за широк спектар на ласерски апликации со мала моќност, како што се уреди за...
12x40mm прилагодлив 650nm 5mw ласерски модул со црвена линија

Единечната цена: 10~40

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 3000 per month

Овој 650nm 5mw ласерски модул вклучува пластична оптика, ласерска диода и коло на возачот. Одлична отпорност на удар и дисипација на топлина. идеален е за широк спектар на ласерски апликации со мала моќност, како што се уреди за покажување,...

Кина Линиски ласерски модул Добавувачи

Changchun Realpoo е професионално производство на ласерски модули во светот. Нашата компанија поседува инженер со искуство, професионална линија за производство, одлична машина за тестирање, како и напреден инструмент. Со предностите, ние нудиме ласерски модул, ласерска диода, ласерска ламба, ласерска ламба за фаза, ласер
периферни производи, дизајн и развој на PCB коло и така натаму. Можеме да обезбедиме повисока квалификувана стапка.
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање