Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

HomeПроизводиЛасерски заштитен леќа
Product Categories

Ласерски заштитен леќа (Total 18 Products)

Категории на производи од Ласерски заштитен леќа , ние сме специјализирани производители од Кина, Ласерски заштитен леќа , Споен силициум диоксид со ласерско сечење добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Служено ласерско силициумско стакло R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Дијаметар 55мм фузиран силика ласерски заштитен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Ласерскиот заштитен прозорец главно се користи при ласерско сечење за да се спречи прскање на остатоци од оштетување на леќата. Обложен со висок праг на штета (> 15J / cm2) антирефлекционен премаз за да се намали рефлексијата, сега е широко...
Дијаметар 50мм фузиран силициумски ласерски заштитен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Ласерскиот заштитен прозорец главно се користи при ласерско сечење за да се спречи прскање на остатоци од оштетување на леќата. Обложен со висок праг на штета (> 15J / cm2) антирефлекционен премаз за да се намали рефлексијата, сега е широко...
Дијаметар 48мм фузиран силика ласерски заштитен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Ласерскиот заштитен прозорец главно се користи при ласерско сечење за да се спречи прскање на остатоци од оштетување на леќата. Обложен со висок праг на штета (> 15J / cm2) антирефлекционен премаз за да се намали рефлексијата, сега е широко...
Дијаметар 40мм фузиран силика ласерски заштитен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Ласерскиот заштитен прозорец главно се користи при ласерско сечење за да се спречи прскање на остатоци од оштетување на леќата. Обложен со висок праг на штета (> 15J / cm2) антирефлекционен премаз за да се намали рефлексијата, сега е широко...
Дијаметар 35мм фузиран силициум ласер заштитен ле

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Ласерскиот заштитен прозорец главно се користи при ласерско сечење за да се спречи прскање на остатоци од оштетување на леќата. Обложен со висок праг на штета (> 15J / cm2) антирефлекционен премаз за да се намали рефлексијата, сега е широко...
Дијаметар 30мм фузиран силициумски ласерски заштитен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Ласерскиот заштитен прозорец главно се користи при ласерско сечење за да се спречи прскање на остатоци од оштетување на леќата. Обложен со висок праг на штета (> 15J / cm2) антирефлекционен премаз за да се намали рефлексијата, сега е широко...
Дијаметар 29,7 мм фузиран силициумски ласерски заштитен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Ласерскиот заштитен прозорец главно се користи при ласерско сечење за да се спречи прскање на остатоци од оштетување на леќата. Обложен со висок праг на штета (> 15J / cm2) антирефлекционен премаз за да се намали рефлексијата, сега е широко...
Дијаметар 28мм фузиран силика ласерски заштитен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Ласерскиот заштитен прозорец главно се користи при ласерско сечење за да се спречи прскање на остатоци од оштетување на леќата. Обложен со висок праг на штета (> 15J / cm2) антирефлекционен премаз за да се намали рефлексијата, сега е широко...
28мм споен леќи со ласер со силициум диоксид

Единечната цена: 1~99USD

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Ласерскиот заштитен прозорец главно се користи при ласерско сечење за да се спречи прскање на остатоци од оштетување на леќата. Обложен со висок праг на штета (> 15J / cm2) антирефлекционен премаз за да се намали рефлексијата, сега е широко...
Дијаметар 24,9 мм фузиран силициумски ласерски заштитен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Ласерскиот заштитен прозорец главно се користи при ласерско сечење за да се спречи прскање на остатоци од оштетување на леќата. Обложен со висок праг на штета (> 15J / cm2) антирефлекционен премаз за да се намали рефлексијата, сега е широко...
Дијаметар 18мм фузиран силика ласерски заштитен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Ласерскиот заштитен прозорец главно се користи при ласерско сечење за да се спречи прскање на остатоци од оштетување на леќата. Обложен со висок праг на штета (> 15J / cm2) антирефлекционен премаз за да се намали рефлексијата, сега е широко...
Дијаметар 42мм фузиран силика ласерски заштитен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Ласерскиот заштитен прозорец главно се користи при ласерско сечење за да се спречи прскање на остатоци од оштетување на леќата. Обложен со висок праг на оштетување (> 15J / cm2) антирефлекционен премаз за намалување на рефлексија, сега е широко...
37мм фузиран силициумски ласерски заштитен леќа

Единечната цена: 1~99

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Ласерскиот заштитен прозорец главно се користи при ласерско сечење за да се спречи прскање на остатоци од оштетување на леќата. Обложен со висок праг на оштетување (> 15J / cm2) антирефлекционен премаз за намалување на рефлексија, сега е широко...
Дијаметар 36мм фузиран силициумски ласерски заштитен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Ласерскиот заштитен прозорец главно се користи при ласерско сечење за да се спречи прскање на остатоци од оштетување на леќата. Обложен со висок праг на оштетување (> 15J / cm2) антирефлекционен премаз за намалување на рефлексија, сега е широко...
Дијаметар 34мм фузиран силициумски ласерски заштитен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Ласерскиот заштитен прозорец главно се користи при ласерско сечење за да се спречи прскање на остатоци од оштетување на леќата. Обложен со висок праг на оштетување (> 15J / cm2) антирефлекционен премаз за намалување на рефлексија, сега е широко...
Дијаметар 25,4 mm заштитен леќи со ласер со силициум диоксид

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Ласерскиот заштитен прозорец главно се користи при ласерско сечење за да се спречи прскање на остатоци од оштетување на леќата. Обложен со висок праг на оштетување (> 15J / cm2) антирефлекционен премаз за намалување на рефлексија, сега е широко...
Заштитни леќи со ласер со силициум диа 25 мм

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Ласерскиот заштитен прозорец главно се користи при ласерско сечење за да се спречи прскање на остатоци од оштетување на леќата. Обложен со висок праг на оштетување (> 15J / cm2) антирефлекционен премаз за намалување на рефлексија, сега е широко...
Дијаметар 20мм фузиран силициумски ласерски заштитен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Ласерскиот заштитен прозорец главно се користи при ласерско сечење за да се спречи прскање на остатоци од оштетување на леќата. Обложен со висок праг на оштетување (> 15J / cm2) антирефлекционен премаз за намалување на рефлексија, сега е широко...

Кина Ласерски заштитен леќа Добавувачи

Опциите за Realpoo нудат висококвалитетни заштитени прозорци со силика ласер, дизајнирани за употреба со ласери со влакна со голема моќност, до заштитна ласерска оптика од оштетување на материјалното прскање. Прозорецот за ласерско протезирање е обложен AR слој 1064nm од обете страни. Подлогата на прозорецот е нормално JGS1 или фузирана силика (FS). Дијаметарот од 18мм до 55мм е достапен.

how to use laser protective lens

Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање