Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

HomeПроизводиЛеќа за генератор на ласерска линија
Product Categories

Леќа за генератор на ласерска линија

Категории на производи од Леќа за генератор на ласерска линија , ние сме специјализирани производители од Кина, Генератори на ласерски линии , Генератор на црвена ласерска линија добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Оптика за генератор на ласерски линии R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Приузата на Пауел е еден вид оптичка призма, која оптимално може да го подели ласерскиот зрак на права линија со униформа оптичка густина, добра стабилност и добра линеарност откако ќе помине низ неа. Режимот за пишување е подобар од цилиндричниот леќа и може да го елиминира централното жариште и избледената распределба на работ на зракот на Гаус.

powell lens 1

powell lens 2.1

powell lens 2

powell lens 3

powell lens 4

Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање