Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

HomeПроизводиЛасерски фокусен леќа
Product Categories

Ласерски фокусен леќа (Total 6 Products)

Категории на производи од Ласерски фокусен леќа , ние сме специјализирани производители од Кина, Ласерски фокусен леќа , Оптички ласери добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Ласерски леќи R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Леќи со фокус на ласер со ласер со дијаметар од 18мм, FL50.8мм, FL63.5мм

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Спецификација: Име на производот: Леќа со фокусирање на ласер Дијаметар: 12мм Дебелина: 50,8 mm Соодветно за напојување: 100-150W Материјал: GaAs
Леќи со фокус на ласер со дијаметар со дијаметар од 12мм

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Спецификација: Име на производот: Леќа со фокусирање на ласер Дијаметар: 12мм Дебелина: 50,8 mm Се вклопува за напојување: 60-150W Материјал:...
18мм дијаметар ZnSe СО2 ласерски фокусен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Цинк селенид (ZnSe) е многу добар инфрацрвен материјал. Има широк спектар на пренос на светлина од 0,5 микрони до 19 микрони. Цинк селенид има многу низок коефициент на апсорпција во опсегот од 1064nm и има добри карактеристики на сликање и термички...
12мм дијаметар ZnSe СО2 ласерски фокусен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Цинк селенид (ZnSe) е многу добар инфрацрвен материјал. Има широк спектар на пренос на светлина од 0,5 микрони до 19 микрони. Цинк селенид има многу низок коефициент на апсорпција во опсегот од 1064nm и има добри карактеристики на сликање и термички...
20мм дијаметар ZnSe СО2 ласерски фокусен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Цинк селенид (ZnSe) е многу добар инфрацрвен материјал. Има широк спектар на пренос на светлина од 0,5 микрони до 19 микрони. Цинк селенид има многу низок коефициент на апсорпција во опсегот од 1064nm и има добри карактеристики на сликање и термички...
19мм дијаметар ZnSe ласерски фокусен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Цинк селенид (ZnSe) е многу добар инфрацрвен материјал. Има широк спектар на пренос на светлина од 0,5 микрони до 19 микрони. Цинк селенид има многу низок коефициент на апсорпција во опсегот од 1064nm и има добри карактеристики на сликање и термички...

Кина Ласерски фокусен леќа Добавувачи

Цинк селенид (ZnSe) е многу добар инфрацрвен материјал со широк опсег на пренос на светлина, од 0,5 микрони до 19 микрони. Бидејќи цинк селенидот има многу низок коефициент на апсорпција во опсегот 1064nm, има добри карактеристики на сликање и карактеристики на термички шок, тој често се користи како леќа и прозорец за ласери на јаглерод диоксид. Во исто време, одличните оптички својства на леќите од цинк селенид се широко користени и како прозорци, оптички леќи и оптички призми на инфрацрвени системи со голема дефиниција напред.
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање