Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

HomeПроизводиЛеќен ласерски колиматор
Product Categories

Леќен ласерски колиматор (Total 16 Products)

Категории на производи од Леќен ласерски колиматор , ние сме специјализирани производители од Кина, Леќен ласерски колиматор , Колимирање на леќата добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Ласер за оптика R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
EFL12mm асферично стакло колиматизирачко леќи

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 50000 per month

Куќиште со навој M9x0,5 mm, дизајн на едно стакло леќи. Оваа леќа со еден елемент дава околу 15-20% зголемување на излезот во споредба со леќата со 3 елементи со намалување на квалитетот на зракот. Спецификации: Материјал за леќа: единечен елемент;...
Аферична стакло колимирачка леќа EFL3,77 mm

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 50000 per month

Куќиште со навој M9x0,5 mm, дизајн на едно стакло леќи. Оваа леќа со еден елемент дава околу 15-20% зголемување на излезот во споредба со леќата со 3 елементи со намалување на квалитетот на зракот. Спецификации: Материјал за леќа: единечен елемент;...
G2 400-700nm 405nm 450nm сини ласерски колимистички леќи

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 50000 per month

G2 леќата е најдобриот избор за кратки опсези, како во машината за гравирање. G2 леќата е единечна леќа што овозможува максимална вистинска моќност на ласерската диода за брзо согорување и гравирање од непосредна близина. Предност на G2 леќата е 95%...
Монтажа од типот S16 EFL9.8мм стаклоколиматска леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 50000 per month

Куќиште со навој M9x0,5 mm, дизајн на едно стакло леќи. Оваа леќа со еден елемент дава околу 15-20% зголемување на излезот во споредба со леќата со 3 елементи со намалување на квалитетот на зракот. Спецификации: Материјал за леќа: единечен елемент;...
M10 EFL11.2 Асферично стакло колимирање леќи

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 50000 per month

Куќиште со навој M9x0,5 mm, дизајн на едно стакло леќи. Оваа леќа со еден елемент дава околу 15-20% зголемување на излезот во споредба со леќата со 3 елементи со намалување на квалитетот на зракот. Спецификации: Материјал за леќа: единечен елемент;...
EFL4,05 мм Асферично стакло колимирање леќи

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 50000 per month

Куќиште со навој M9x0,5 mm, дизајн на едно стакло леќи. Оваа леќа со еден елемент дава околу 15-20% зголемување на излезот во споредба со леќата со 3 елементи со намалување на квалитетот на зракот. Спецификации: Материјал за леќа: единечен елемент;...
M14 x 0,5 EFL15,18 mm асферично стакло колиматизирачки леќи

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 50000 per month

Куќиште со навој M14x0,5 mm, Дизајн на единечно стакло. Спецификации: Материјал за леќа: единечен елемент; Обложено оптичко стакло Држач за леќи: конец 14мм х 0,5мм, должина 8мм, месинг EFL (ефективна фокусна должина): 15,18 mm CA (чиста решетка):...
EFL 9.8мм 2-Елементи стаклоколиматска леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 50000 per month

Куќиште со навој M9x0,5 mm, Дизајн на две стаклени леќи. Спецификации: Материјал за леќи: Два елемента; Обложено оптичко стакло Држач за леќи: конец 9мм х 0,5мм, должина 10мм, месинг EFL (ефективна фокусна должина): 9,8 mm CA (чиста решетка): 5 mm...
EFL6.5мм 2-Елементи стаклоколиматска леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 50000 per month

Куќиште со навој M9x0,5 mm, Дизајн на две стаклени леќи. Спецификации: Материјал за леќи: Два елемента; Обложено оптичко стакло Држач за леќи: конец 9мм х 0,5мм, должина 8мм, месинг EFL (ефективна фокусна должина): 6,5 mm CA (чиста решетка): 5 mm SD...
EFL 8мм Асферично стакло колимирање леќи

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 50000 per month

Куќиште со навој M9x0,5 mm, дизајн на едно стакло леќи. Оваа леќа со еден елемент дава околу 15-20% зголемување на излезот во споредба со леќата со 3 елементи со намалување на квалитетот на зракот. Спецификации: Материјал за леќа: единечен елемент;...
EFL 6,2мм Асферично стаклоколиматско стакло

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 50000 per month

Куќиште со навој M8x0,5 mm, дизајн на едно стакло леќи. Оваа леќа со еден елемент дава околу 15-20% зголемување на излезот во споредба со леќата со 3 елементи со намалување на квалитетот на зракот. Спецификации: Материјал за леќа: единечен елемент;...
Монтиран тип G8 со големина на отвор за лепење, стакло леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 50000 per month

Г8 леќата е стаклена леќа со еден елемент со фокусна должина со широкопојасен премаз AR 400-700nm. G8 леќата има 90% ефикасност на поминување. G8 леќата е идеална за ласерско сечење. Спецификации: Материјал за леќа: единечен елемент; Обложено...
EFL 4.42mm 2-Elements колимирачки стаклени леќи

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 50000 per month

Куќиште со навој M7x0,5 mm, Дизајн на две стаклени леќи. Спецификации: Материјал за леќа: единечен елемент; Обложено оптичко стакло Држач за леќи: конец 7мм х 0,5мм, должина 7,5мм, месинг EFL (ефективна фокусна должина): 4,42 mm CA (чиста решетка):...
Монтирана леќа за колимирање EFL 4.02 mm S2

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 50000 per month

Куќиште со навој M9x0,5 mm, дизајн на едно стакло леќи. Оваа леќа со еден елемент дава околу 15-20% зголемување на излезот во споредба со леќата со 3 елементи со намалување на квалитетот на зракот. Спецификации: Материјал за леќа: единечен елемент;...
Монтирана со S2 монтирана EFL 6,2 мм стаклена леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 50000 per month

Куќиште со навој M9x0,5 mm, дизајн на едно стакло леќи. Оваа леќа со еден елемент дава околу 15-20% зголемување на излезот во споредба со леќата со 3 елементи со намалување на квалитетот на зракот. Спецификации: Материјал за леќа: единечен елемент;...
Монтирано леќи за колимирање монтирани од типот G8

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 50000 per month

G8 леќа е стаклена леќа со еден елемент со фокусна должина со широкопојасен премаз AR 400-700nm. Има 90% ефикасност на поминување. Таа е идеална за ласерско сечење. Спецификации: Материјал за леќа: единечен елемент; Обложено оптичко стакло Држач за...

Кина Леќен ласерски колиматор Добавувачи

Спецификација

Product Name Laser Focusing Collimating Lens
Metal France M9*0.5, M8*0.5,M7*0.5, M6*0.5
Focal Length

3.77mm, 4.02mm, 4.39mm, 6mm, 6.2mm, 6.5mm, 8mm, 8.3mm

9.8mm, 10mm, 11.2mm, 12mm, 15.18mm

AR Coating 400-700nm, 700-1100nm or custom made
Height 8mm, 10mm

Обложување за 405nm 450nm 505nm 515nm 532nm 638nm 650nm 780nm 808nm 980nm, и др laser collimator lens

Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање