Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

HomeПроизводиЛасерски асферичен леќа
Product Categories

Ласерски асферичен леќа (Total 33 Products)

Категории на производи од Ласерски асферичен леќа , ние сме специјализирани производители од Кина, Ласерски асферичен леќа , Асферичен леќа добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Асферични леќи R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
6,33 мм дија 4,05 мм леано стакло асферичен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Оптиката Realpoo нуди високо квалитетен обликуван стаклен асферичен леќа. И можеме да понудиме добра цена и брза испорака. Име на производот: Асферичен леќа Дијаметар: 6,33мм Фокусна должина: 4,05 mm Дебелина на центарот: 3,3 mm Нумеричка решетка...
3мм дијаметар 8мм ЛО формиран стакло асферичен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Оптиката Realpoo нуди високо квалитетен обликуван стаклен асферичен леќа. И можеме да понудиме добра цена и брза испорака. Име на производот: Асферичен леќа Дијаметар: 3мм Фокусна должина: 8мм Дебелина на центарот: 2,5 мм Нумеричка решетка NA:...
2,4 mm дија, 1,14 mm FL, леано стакло, асферичен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Оптиката Realpoo нуди високо квалитетен обликуван стаклен асферичен леќа. И можеме да понудиме добра цена и брза испорака. Име на производот: Асферичен леќа Дијаметар: 2,4 mm Фокусна должина: 1,14 мм Дебелина на центарот:...
4,5 mm дијаам 8мм леано стакло асферичен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Оптиката Realpoo нуди високо квалитетен обликуван стаклен асферичен леќа. И можеме да понудиме добра цена и брза испорака. Име на производот: Асферичен леќа Дијаметар: 4,5 mm Фокусна должина: 8мм Дебелина на центарот: 2мм Нумеричка решетка NA:...
2,5 мм Дија 1,4 мм Флаен стакло асферичен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Оптиката Realpoo нуди високо квалитетен обликуван стаклен асферичен леќа. И можеме да понудиме добра цена и брза испорака. Име на производот: Асферичен леќа Дијаметар: 2,5 мм Фокусна должина: 1,4 мм Дебелина на центарот: 0,74...
4мм дија, 4мм FL, обликувано стакло, асферичен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Оптиката Realpoo нуди високо квалитетен обликуван стаклен асферичен леќа. И можеме да понудиме добра цена и брза испорака. Име на производот: Асферичен леќа Дијаметар: 4мм Фокусна должина: 4мм Дебелина на центарот:...
8,8 мм дија, 20,98 мм, леано стакло, асферичен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Оптиката Realpoo нуди високо квалитетен обликуван стаклен асферичен леќа. И можеме да понудиме добра цена и брза испорака. Име на производот: Асферичен леќа Дијаметар: 8,8мм Фокусна должина: 20,98 мм Дебелина на центарот:...
6,5 мм Диа 12мм ФЛ обликувано стакло асферичен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Оптиката Realpoo нуди високо квалитетен обликуван стаклен асферичен леќа. И можеме да понудиме добра цена и брза испорака. Име на производот: Асферичен леќа Дијаметар: 6,5 мм Фокусна должина: 12мм Дебелина на центарот: 2,36 мм Нумеричка решетка NA:...
8mm Дија 11,2 mm FL-обликувано стакло асферично леќи

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Оптиката Realpoo нуди високо квалитетен обликуван стаклен асферичен леќа. И можеме да понудиме добра цена и брза испорака. Име на производот: Асферичен леќа Дијаметар: 8мм Фокусна должина: 11,2 mm Дебелина на центарот: 2,66 мм Нумеричка решетка NA:...
10мм дијаметар 8мм ФЛ обликувано стакло асферичен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Оптиката Realpoo нуди високо квалитетен обликуван стаклен асферичен леќа. И можеме да понудиме добра цена и брза испорака. Име на производот: Асферичен леќа Дијаметар: 10мм Фокусна должина: 8мм Дебелина на центарот: 3,43 мм Нумеричка решетка NA:...
5,6 мм дија, 4мм, леано стакло, асферичен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Оптиката Realpoo нуди високо квалитетен обликуван стаклен асферичен леќа. И можеме да понудиме добра цена и брза испорака. Име на производот: Асферичен леќа Дијаметар: 5,6 mm Фокусна должина: 4мм Дебелина на центарот: 2,8 мм Нумеричка решетка NA:...
4,5 mm дија, 4,4 mm FL, леано стакло, асферичен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Оптиката Realpoo нуди високо квалитетен обликуван стаклен асферичен леќа. И можеме да понудиме добра цена и брза испорака. Име на производот: Асферичен леќа Дијаметар: 4,5 mm Фокусна должина: 4,4 мм Дебелина на центарот: 4мм Нумеричка решетка NA:...
3мм Дија 1,95мм Л.Оличен стакло Асферичен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Оптиката Realpoo нуди високо квалитетен обликуван стаклен асферичен леќа. И можеме да понудиме добра цена и брза испорака. Име на производот: Асферичен леќа Дијаметар: 3мм Фокусна должина: 1,95 мм Дебелина на центарот: 1,45мм Нумеричка решетка NA:...
5мм дијајам 8мм леано стакло асферичен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Оптиката Realpoo нуди високо квалитетен обликуван стаклен асферичен леќа. И можеме да понудиме добра цена и брза испорака. Име на производот: Асферичен леќа Дијаметар: 5мм Фокусна должина: 8мм...
7,2 mm Дија 6,24 mm FL леано стакло асферичен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Оптиката Realpoo нуди високо квалитетен обликуван стаклен асферичен леќа. И можеме да понудиме добра цена и брза испорака. Име на производот: Асферичен леќа Дијаметар: 7,2 mm Фокусна должина: 6,24мм Дебелина на центарот: 5,36 мм Нумеричка решетка...
4,5 mm дија, 2,75 mm FL, леано стакло, асферичен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Оптиката Realpoo нуди високо квалитетен обликуван стаклен асферичен леќа. И можеме да понудиме добра цена и брза испорака. Име на производот: Асферичен леќа Дијаметар: 4,5 mm Фокусна должина: 2,75 мм Дебелина на центарот: 2,24мм Нумеричка решетка...
6mm Дија 10мм FL Формарано стакло Асферичен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Оптиката Realpoo нуди високо квалитетен обликуван стаклен асферичен леќа. И можеме да понудиме добра цена и брза испорака. Име на производот: Асферичен леќа Дијаметар: 6мм Фокусна должина: 10мм Дебелина на центарот: 2,25мм Нумеричка решетка NA:...
4,7 mm дијаметар 6,2 mm FL стакло асферичен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Оптиката Realpoo нуди високо квалитетен обликуван стаклен асферичен леќа. И можеме да понудиме добра цена и брза испорака. Име на производот: Асферичен леќа Дијаметар: 4,7 mm Фокусна должина: 6,2 mm Дебелина на центарот: 3,5 мм Нумеричка решетка NA:...
3мм Дија 3,77мм ФЛ обликувано стакло асферичен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Оптиката Realpoo нуди високо квалитетен обликуван стаклен асферичен леќа. И можеме да понудиме добра цена и брза испорака. Име на производот: Асферичен леќа Дијаметар: 3мм Фокусна должина: 3,77 mm Дебелина на центарот:...
3мм дијаметар 6мм ЛО формиран стакло асферичен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Оптиката Realpoo нуди високо квалитетен обликуван стаклен асферичен леќа. И можеме да понудиме добра цена и брза испорака. Име на производот: Асферичен леќа Дијаметар: 3мм Фокусна должина: 6мм Дебелина на центарот: 1,5мм Нумеричка решетка NA:...
7mm Дија 12мм FL Формарано стакло Асферичен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Оптиката Realpoo нуди високо квалитетен обликуван стаклен асферичен леќа. И можеме да понудиме добра цена и брза испорака. Име на производот: Асферичен леќа Дијаметар: 7мм Фокусна должина: 12мм Дебелина на центарот: 2,36 мм Нумеричка решетка NA:...

Кина Ласерски асферичен леќа Добавувачи

Асферичната леќа користи дизајн на еден елемент, што помага да се намали бројот на леќи во оптичкото склопување. За разлика од сферичните леќи, асферичните леќи имаат посложена површина, а искривувањето на површината постепено се менува од центарот на леќата до работ на леќата. Најзначајната предност е тоа што може да ја поправи сферичната аберација предизвикана од сферичната леќа во системот за колимација и фокусирање. Една од апликациите на асферичните леќи вклучува фокусирање на излезот од ласерска диода, што не само што ги намалува вкупните трошоци, туку и ги надминува компонентите дизајнирани со употреба на традиционални сферични оптички леќи.


Посложениот површински профил на асферата може да ја намали или елиминира сферичната аберација и исто така да ги намали другите оптички аберации како што е астигматизам, во споредба со едноставната леќа. Една асферична леќа честопати може да замени многу покомплексен систем со повеќе леќи. Резултирачкиот уред е помал и полесен, а понекогаш и поевтин од дизајнот со повеќе леќи. Асферичните елементи се користат при дизајнирање на повеќеелементни широкоаголни и брзи нормални леќи за да се намалат аберите. Мали обликувани асфери често се користат за колимирање на диодни ласери.

Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање