Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

HomeПроизводиДирекција хелиумХолографска конкавна решетка
Product Categories

Холографска конкавна решетка (Total 9 Products)

Категории на производи од Холографска конкавна решетка , ние сме специјализирани производители од Кина, Холографска конкавна решетка , Агол на дифракција решетки добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Холографска решетка за дифракција R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
925 жлебови / мм 42 мм Конкавна решетка со рамно поле

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Конкавна решетка со рамно поле со 925 жлебови. Спецификации: Материјал: N-BK7 Дијаметар: 42мм Должина на бран: 195nm до 325nm Бразди (линија / мм): 925 L /...
1200 жлебови / мм холографска конкавна дифракција решетка

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Холографска конкавна решетка со 1200 жлебови. Спецификации: Материјал: N-BK7 Големина: 40mm x 45mm Должина на бран: 190nm до 850nm Бразди (линија / мм): 12 00L /...
600 жлебови / mm 32 mm холографска решетка за дифракција

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Холографска конкавна решетка со 600 жлебови. Спецификации: Материјал: N-BK7 Големина: 32мм х 32мм Должина на бран: 400nm до 1600nm Бразди (линија / мм): 6 00L /...
1000 жлебови / mm 47,5 mm холографска решетка за дифракција

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Холографска конкавна решетка со 1000 жлебови. Спецификации: Материјал: N-BK7 Големина: 47,5 mm x 47,5 mm Должина на бран: 190nm до 9000nm Бразди (линија / мм): 10 00L /...
300 жлебови 40мм х 45мм холографска решетка за дифракција

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Холографска конкавна решетка со 300 жлебови. Спецификации: Материјал: N-BK7 Големина: 40mm x 45mm Должина на бран: 800nm ​​до 3500nm Бразди (линија / мм): 3 00L /...
1500 жлебови 60 mm x 50 mm холографска решетка за дифракција

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Холографска конкавна решетка со 1500 жлебови. Спецификации: Материјал: N-BK7 Големина: 60мм х 50мм Должина на бран: 190nm до 850nm Бразди (линија / мм): 15 00L /...
1200 жлебови / mm 32 mm холографска решетка за дифракција

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Холографска конкавна решетка со 1200 жлебови. Спецификации: Материјал: N-BK7 Големина: 32мм х 32мм Должина на бран: 190nm до 900nm Бразди (линија / мм): 1200L /...
217 жлебови / мм 48мм Дија рамно поле Вдлабна решетка

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Конкавна решетка со рамно поле со 217 жлебови. Спецификации: Материјал: N-BK7 Дијаметар: 48мм Должина на бран: 400nm до 950nm Бразди (линија / мм): 217 L /...
200 жлебови / мм 48мм Дија рамно поле Вдлабна решетка

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Конкавна решетка со рамно поле со 200 жлебови. Спецификации: Материјал: N-BK7 Дијаметар: 48мм Должина на бран: 200nm до 800nm Бразди (линија / мм): 2 00L /...

Кина Холографска конкавна решетка Добавувачи

Конкавна решетка има предност да постави спектроскопски систем без никаква оптика за сликање како вдлабнати ретровизори. Поради оваа причина, конкавната решетка се користи во широк спектар на апликации, како што се аналитички инструменти, оптички комуникации, биотехнологија и медицински инструменти. Спектроскопите кои вклучуваат вдлабнати решетки се класифицираат грубо во две категории: полихроматори или монохроматори. холографските вдлабнати решетки се снимаат на сферични подлоги, со еднакво оддалечени и паралелни жлебови.
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање