Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

Changchun Realpoo Photoelectric Co., Ltd.
I agree Bossgoo.com will authorize the transaction payment on Bossgoomall.com. Bossgoomall.com is a subsidiary of Bossgoo.com group, Please rest assured to trade.
I agree
HomeПроизводиСтаклен стапСпоени прачки од Силика JGS1 JGS2

Споени прачки од Силика JGS1 JGS2

$1 - 99 /Piece/Pieces
Material:
Share:
  • Опис на производот
Overview
Product Attributes

Модел бр.RP-00021

БрендREALPOO

Support customizationOEM, ODM

place of originChina

useOptical

shapeSpherical

Supply Ability & Additional Informations

ПакувањеЗаштитно пакување

Продуктивност10000 per month

ТранспортAir,Express

Место на потеклоКина

Способност за снабдување10000 per month

HS код9001909090

ПортBeijing,Shanghai,Shenzhen

Начин на плаќањеT/T,Paypal,Western Union

IncotermFOB,CFR,CIF,EXW,FCA

Packaging & Delivery
Selling Units:
Piece/Pieces
Package Type:
Заштитно пакување

Дизајниран за употреба во различни ласерски и слични системи. Прачките се изработени од фузиран силициум материјал кој материјалот има добра хемиска отпорност и висок термички шок. Исто така, има мала термичка експанзија, така што може да издржи многу високи температури што го прави совршен за индустриски и научни апликации.

Realpoo Optics нуди кварцни прачки во различни големини и должини. Прилагодените шипки можат да ги имаат краевите поцрнети, дифузни и оптички полирани или аголни.Спецификации:

Материјал: Споена силициум диоксид
Дијаметар: 0,5-300мм
Толеранција на димензии: + 0,0 / -0,05 мм
Квалитет на површината: 80/50, 60/40, 40/20

Наклон: Заштитен закосен по потреба


Категории на производи : Стаклен стап

Е-пошта на овој добавувач
  • *До:
    Ms. Emma Wang
  • *Порака:
    Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање