Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

HomeПроизводиСтаклен стап
Product Categories

Стаклен стап (Total 8 Products)

Категории на производи од Стаклен стап , ние сме специјализирани производители од Кина, Стаклен стап , Колимирање на леќата добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Оптика за ласери R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Оптички половина стаклени прачки

Единечната цена: USD 1 - 99 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 1 / Piece/Pieces
10 Piece/Pieces USD 99 / Piece/Pieces

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 100,000 per month

Realpoo Optics нуди сопствени прачки. Ве молиме, понудете цртеж за да добиете понуда. Спецификации: Материјал: N-BK7 Дијаметар: 0,5-300мм Толеранција на димензии: + 0,0 / -0,05 мм Квалитет на површината: 80/50, 60/40, 40/20 Наклон: Заштитен закосен...
Стаклени прачки од оптичко стакло BK7

Единечната цена: USD 1 - 99 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 1 / Piece/Pieces
10 Piece/Pieces USD 99 / Piece/Pieces

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

N-BK7 прачките се дизајнирани за употреба во различни ласерски и системи за сликање. Прилагодените шипки можат да ги имаат краевите поцрнети, дифузни и оптички полирани или аголни. Спецификации: Материјал: N-BK7 Дијаметар: 0,5-300мм Толеранција на...
Стаклена шипка од оптичко стакло квадрат

Единечната цена: 1~99

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 100,000 per month

Дизајниран за употреба во различни ласерски и слични системи. Спецификации: Материјал: Оптичко стакло Дијаметар: 0,5 mm Толеранција на димензии: + 0,0 / -0,05 мм Квалитет на површината: 80/50, 60/40, 40/20 Наклон: Заштитен закосен по...
Должина 592мм оптичко стакло Споени силиконски прачки

Единечната цена: 1~99

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 100,000 per month

Дизајниран за употреба во различни ласерски и слични системи. Спецификации: Материјал: N-BK7 Дијаметар: 0,5 mm Толеранција на димензии: + 0,0 / -0,05 мм Квалитет на површината: 80/50, 60/40, 40/20 Наклон: Заштитен закосен по...
Неполирани оптички стаклени прачки

Единечната цена: 1~99

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 100,000 per month

Прилагодени прачки без полирање. Спецификации: Материјал: N-BK7 Дијаметар: 0,5 mm Толеранција на димензии: + 0,0 / -0,05 мм Наклон: Заштитен закосен по...
Залепени прачки од оптичко стакло

Единечната цена: 1~99

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 100,000 per month

Залепените прачки лепат прачки со оптички прозорец. Спецификации: Материјал: N-BK7 Дијаметар: 0,5 mm Толеранција на димензии: + 0,0 / -0,05 мм Квалитет на површината: 80/50, 60/40, 40/20 Наклон: Заштитен закосен по...
Дијаметарски оптички стаклени шипки од 0,5 мм

Единечната цена: 1~99

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Стаклени прачки со микро дијаметар во дијаметар од 0,5 мм. Спецификации: Материјал: N-BK7 Дијаметар: 0,5 mm Толеранција на димензии: + 0,0 / -0,05 мм Квалитет на површината: 80/50, 60/40, 40/20 Наклон: Заштитен закосен по...
Споени прачки од Силика JGS1 JGS2

Единечната цена: 1~99

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Дизајниран за употреба во различни ласерски и слични системи. Прачките се изработени од фузиран силициум материјал кој материјалот има добра хемиска отпорност и висок термички шок. Исто така, има мала термичка експанзија, така што може да издржи...

Кина Стаклен стап Добавувачи

Водичките прачки на Realpoo Optics се единечни прачки што одговараат на апликации кои бараат масовно пренесување на светлина, како и оптичко мешање во прави форми. Тие обично се користат за изолирање или за далечинско лоцирање на фото сензори и извори на светлина.

За полирање, можеме да понудиме различни опции: Полирање со рамна површина и не полирање на свиткана површина; или полирање на свиткана површина и две рамни површини што не полираат; или сите површини што не полираат. Сè е во зависност од вашите барања.

rod 1

rod 2

rod 3

rod 5

rod 4

Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање