Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

Changchun Realpoo Photoelectric Co., Ltd.
I agree Bossgoo.com will authorize the transaction payment on Bossgoomall.com. Bossgoomall.com is a subsidiary of Bossgoo.com group, Please rest assured to trade.
I agree
HomeПроизводиФренел леќа812,8 mm големина 890 mm FL Fresnel леќа

812,8 mm големина 890 mm FL Fresnel леќа

Payment Type:
T/T,Paypal,Western Union
Incoterm:
FOB,CFR,CIF,EXW,FCA
Min. Order:
1
Delivery Time:
7 Days
Transportation:
Ocean,Air
Share:
  • Опис на производот
Overview
Product Attributes

Модел бр.RP-FL8

БрендREALPOO

Support customizationOEM, ODM

place of originChina

useOptical

Product NameFresnel Lens

Size812.8x812.8mm

Focal Length890mm

Thickness3-5mm

ApplicationSolar Concentrating

Supply Ability & Additional Informations

ПакувањеПакување од дрвена кутија

Продуктивност100 pieces per day

ТранспортOcean,Air

Место на потеклоКина

Способност за снабдување3000 pieces per month

Начин на плаќањеT/T,Paypal,Western Union

IncotermFOB,CFR,CIF,EXW,FCA

Време на испорака7 Денови

Packaging & Delivery
Package Type:
Пакување од дрвена кутија
Во споредба со конвенционалната сферична леќа, леќата Френел од леќата теоретски поделена на низа концентрични кругови
бесконечен број на линии (т.е. зоната Френел) за да се постигне истиот оптички ефект, притоа заштедувајќи ја количината на материјал
За овие линии, вкупната дебелина на леќата е намалена; обичната френелска конвексна леќа е всушност континуирана закривена
површината е скратена на дел од дисконтинуирана промена на закривеноста бидејќи површината е фино поделена, па изгледа како
заокружете околу линиите. Френелните леќи всушност може да се сметаат како низа призми распоредени во прстен, каде што

релативно остар раб, а центарот на конвексната површина е релативно мазен.

fresnel lens

service_

Категории на производи : Френел леќа

Е-пошта на овој добавувач
  • *До:
    Ms. Emma Wang
  • *Порака:
    Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање