Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

Changchun Realpoo Photoelectric Co., Ltd.
I agree Bossgoo.com will authorize the transaction payment on Bossgoomall.com. Bossgoomall.com is a subsidiary of Bossgoo.com group, Please rest assured to trade.
I agree
HomeПроизводиФренел леќаЛеќа за освежување PMMA за проектор

Леќа за освежување PMMA за проектор

Payment Type:
T/T,Paypal,Western Union
Incoterm:
FOB,CFR,CIF,EXW,FCA
Min. Order:
1
Transportation:
Air
Port:
Beijing,Shanghai,Shenzhen
Share:
  • Опис на производот
Overview
Product Attributes

БрендREALPOO

Support customizationOEM, ODM

place of originChina

Supply Ability & Additional Informations

ПакувањеЗаштитно пакување

ТранспортAir

Место на потеклоКина

Способност за снабдување10000 per month

HS код9001909090

ПортBeijing,Shanghai,Shenzhen

Начин на плаќањеT/T,Paypal,Western Union

IncotermFOB,CFR,CIF,EXW,FCA

Packaging & Delivery
Package Type:
Заштитно пакување


Френел леќата се користи во системот за проекција, неговата функција е да ја судира светлината и да ја фокусира светлината.

Френел леќата што се користи во проекторот е да ја подобри резолуцијата, јасноста и осветленоста на екранот на проекторот. Теренот на навојот и профилот на забот се рационализираат, а опсегот на корекција на клучните камења е зголемен за да се подигне сликата. Целта на кондензаторот на објективот е ексцентрична, така што проекторот може да постигне добар ефект на гледање без оглед дали е суспендиран или поставен на работната површина.
Спецификации:

Материјал: PMMA

Дијаметар: помалку од 400 mm

Фокусна должина: 35мм / 40мм / 70мм / 80мм / 128мм / 185мм / 210мм итн

Дебелина: 1,5мм - 2мм

Категории на производи : Френел леќа

Е-пошта на овој добавувач
  • *До:
    Ms. Emma Wang
  • *Порака:
    Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање