Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

Changchun Realpoo Photoelectric Co., Ltd.
I agree Bossgoo.com will authorize the transaction payment on Bossgoomall.com. Bossgoomall.com is a subsidiary of Bossgoo.com group, Please rest assured to trade.
I agree
HomeПроизводиФренел леќаЛеќа за освежување на окото PMMA

Леќа за освежување на окото PMMA

Payment Type:
T/T,Paypal,Western Union
Incoterm:
FOB,CFR,CIF,EXW,FCA
Min. Order:
1
Transportation:
Air
Port:
Beijing,Shanghai,Shenzhen
Share:
  • Опис на производот
Overview
Product Attributes

Модел бр.RP-FLE

БрендREALPOO

Support customizationOEM, ODM

place of originChina

Supply Ability & Additional Informations

ПакувањеЗаштитно пакување

ТранспортAir

Место на потеклоКина

Способност за снабдување10000 per month

HS код9001909090

ПортBeijing,Shanghai,Shenzhen

Начин на плаќањеT/T,Paypal,Western Union

IncotermFOB,CFR,CIF,EXW,FCA

Packaging & Delivery
Package Type:
Заштитно пакување


Леќата за летање Френел (микро-низа фресен леќа) е леќа што се користи за конвергирање на светлината за да се појави светлината порамномерна и за калибрирање на излезната светлина од ЛЕР. Леќата со микро-низа се користи во ЛЕР-изворот на светлина за да ја направи светлината помека и да постигне униформен светлосен ефект.

Различни фокусни должини, различни микро-зраци и различни големини на Френел леќи може да се прилагодат според различните потреби на клиентите.

Спецификации:

Материјал: PMMA

Дијаметар: помалку од 400 mm

Фокусна должина: 75мм / 140мм / 148мм / 210мм / 240мм / 120мм / 185мм итн

Дебелина: 1,5мм - 2мм

Категории на производи : Френел леќа

Е-пошта на овој добавувач
  • *До:
    Ms. Emma Wang
  • *Порака:
    Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање