Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

Changchun Realpoo Photoelectric Co., Ltd.
I agree Bossgoo.com will authorize the transaction payment on Bossgoomall.com. Bossgoomall.com is a subsidiary of Bossgoo.com group, Please rest assured to trade.
I agree
HomeПроизводиФренел леќаЛеќа за освежување PMMA за семафор

Леќа за освежување PMMA за семафор

Payment Type:
T/T,Paypal,Western Union
Incoterm:
FOB,CFR,CIF,EXW,FCA
Min. Order:
1
Transportation:
Air
Port:
Beijing,Shanghai,Shenzhen
Share:
  • Опис на производот
Overview
Product Attributes

Модел бр.RP-FTL

БрендREALPOO

Support customizationOEM, ODM

place of originChina

Supply Ability & Additional Informations

ПакувањеЗаштитно пакување

ТранспортAir

Место на потеклоКина

Способност за снабдување10000 per month

HS код9001909090

ПортBeijing,Shanghai,Shenzhen

Начин на плаќањеT/T,Paypal,Western Union

IncotermFOB,CFR,CIF,EXW,FCA

Packaging & Delivery
Package Type:
Заштитно пакување

Како резултат на популарноста на LED диодите со голема моќност, употребата на единечни или неколку LED диоди како извори на светлина, леќата од Френел и микро-низата се комбинираат со единствен LED извор на светлина, заменувајќи повеќе LED диоди како извори на светлина за да формираат семафори. тренд на развој. Пуштен е во употреба во многу земји во светот.

Френел леќата има предности на ултра-тенка структура, ултра-голема големина, ултра-мала тежина, произволно сечење на облик, одлична преносливост на светлина, ниска цена, леснотија и лесна преносливост итн.


Спецификации:

Материјал: PMMA

Големина: 35x45mm, 130x90mm, 230x170mm, 330x330mm итн

Фокусна должина: 50-500мм

Дебелина: 1,5мм - 2мм

Категории на производи : Френел леќа

Е-пошта на овој добавувач
  • *До:
    Ms. Emma Wang
  • *Порака:
    Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање