Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

HomeПроизводиФренел леќа
Product Categories

Френел леќа (Total 24 Products)

Категории на производи од Френел леќа , ние сме специјализирани производители од Кина, Френел леќа , Предводена од светлината Френел добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Френелова светлина R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Леќа за освежување PMMA за проектор

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Френел леќата се користи во системот за проекција, неговата функција е да ја судира светлината и да ја фокусира светлината. Френел леќата што се користи во проекторот е да ја подобри резолуцијата, јасноста и осветленоста на екранот на проекторот....
812,8 mm големина 890 mm FL Fresnel леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Пакување од дрвена кутија

Способност за снабдување: 3000 pieces per month

Во споредба со конвенционалната сферична леќа, леќата Френел од леќата теоретски поделена на низа концентрични кругови бесконечен број на линии (т.е. зоната Френел) за да се постигне истиот оптички ефект, притоа заштедувајќи ја количината на...
310 mm FL350 Fresnel леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Френелните леќи се претежно изработени од пластични материјали. Едната страна на леќата е мазна, а другата страна е изгорена со концентрични кругови од мали до големи. Неговата текстура се заснова на мешање на светлината и релативна чувствителност и...
300 x 150 mm PMMA линеарен френелен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Линеарни френелни леќи се рамни цилиндрични леќи кои кондензираат или дифузираат светлина во линеарна насока. Тие се погодни за дифузија на линеарен извор на светлина или за собирање на процепи. Тие се широко применети во линеарни извори на...
200 x 35mm PMMA линеарен френелен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Линеарни френелни леќи се рамни цилиндрични леќи кои кондензираат или дифузираат светлина во линеарна насока. Тие се погодни за дифузија на линеарен извор на светлина или за собирање на процепи. Тие се широко применети во линеарни извори на...
600 x 150 mm PMMA линеарен френелен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Линеарни френелни леќи се рамни цилиндрични леќи кои кондензираат или дифузираат светлина во линеарна насока. Тие се погодни за дифузија на линеарен извор на светлина или за собирање на процепи. Тие се широко применети во линеарни извори на...
750 x 50 mm PMMA линеарен леќа за френел

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Линеарни френелни леќи се рамни цилиндрични леќи кои кондензираат или дифузираат светлина во линеарна насока. Тие се погодни за дифузија на линеарен извор на светлина или за собирање на процепи. Тие се широко применети во линеарни извори на...
750 x 40 mm PMMA линеарен френелен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Линеарни френелни леќи се рамни цилиндрични леќи кои кондензираат или дифузираат светлина во линеарна насока. Тие се погодни за дифузија на линеарен извор на светлина или за собирање на процепи. Тие се широко применети во линеарни извори на...
Леќа за освежување на окото PMMA

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Леќата за летање Френел (микро-низа фресен леќа) е леќа што се користи за конвергирање на светлината за да се појави светлината порамномерна и за калибрирање на излезната светлина од ЛЕР. Леќата со микро-низа се користи во ЛЕР-изворот на светлина за...
Леќа за освежување PMMA за семафор

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Како резултат на популарноста на LED диодите со голема моќност, употребата на единечни или неколку LED диоди како извори на светлина, леќата од Френел и микро-низата се комбинираат со единствен LED извор на светлина, заменувајќи повеќе LED диоди...
PMMA линеарна свежа леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Линеарни френелни леќи се рамни цилиндрични леќи кои кондензираат или дифузираат светлина во линеарна насока. Тие се погодни за дифузија на линеарен извор на светлина или за собирање на процепи. Тие се широко применети во линеарни извори на...
Леќа со фокусна должина 510мм PMMA, Френел

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Френелните леќи се претежно изработени од пластични материјали. Едната страна на леќата е мазна, а другата страна е изгорена со концентрични кругови од мали до големи. Неговата текстура се заснова на мешање на светлината и релативна чувствителност и...
100mmm x 100mm FL120mm Fresnel леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Френелните леќи се претежно изработени од пластични материјали. Едната страна на леќата е мазна, а другата страна е изгорена со концентрични кругови од мали до големи. Неговата текстура се заснова на мешање на светлината и релативна чувствителност и...
200 x 20 mm PMMA линеарен френелен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Линеарни френелни леќи се рамни цилиндрични леќи кои кондензираат или дифузираат светлина во линеарна насока. Тие се погодни за дифузија на линеарен извор на светлина или за собирање на процепи. Тие се широко применети во линеарни извори на...
200 x 100 mm PMMA линеарен френелен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Линеарни френелни леќи се рамни цилиндрични леќи кои кондензираат или дифузираат светлина во линеарна насока. Тие се погодни за дифузија на линеарен извор на светлина или за собирање на процепи. Тие се широко применети во линеарни извори на...
800 х 70мм Линеарен френел леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Линеарни френелни леќи се рамни цилиндрични леќи кои кондензираат или дифузираат светлина во линеарна насока. Тие се погодни за дифузија на линеарен извор на светлина или за собирање на процепи. Тие се широко применети во линеарни извори на...
800 x 10мм PMMA линеарен френелен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Линеарни френелни леќи се рамни цилиндрични леќи кои кондензираат или дифузираат светлина во линеарна насока. Тие се погодни за дифузија на линеарен извор на светлина или за собирање на процепи. Тие се широко применети во линеарни извори на...
10мм големина 700мм ФЛ PMMA леќа од френел

Бренд: REALPOO

Пакување: Пакување од дрвена кутија

Способност за снабдување: 3000 pieces per month

Во споредба со конвенционалната сферична леќа, леќата Френел од леќата теоретски поделена на низа концентрични кругови бесконечен број на линии (т.е. зоната Френел) за да се постигне истиот оптички ефект, притоа заштедувајќи ја количината на...
300 х 50мм PMMA линеарен френелен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Линеарни френелни леќи се рамни цилиндрични леќи кои кондензираат или дифузираат светлина во линеарна насока. Тие се погодни за дифузија на линеарен извор на светлина или за собирање на процепи. Тие се широко применети во линеарни извори на...
Зголемувачки леќи од френел

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Минималната дебелина на лустерот Френел изработен од ПВЦ може да биде помеѓу 0,45мм ~ 0,90мм. Лупа за читање со висока резолуција произведена од нашата компанија се произведува со употреба на принципот на Френел леќа. Широко се користи при предавање...
Фрезелен леќа со широк агол

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Објективот со широк агол Фресел користи единствена технологија на леќи FRESNEL за прегледување на препреките во претходно невидливите слепи точки и зголемување на опсегот на задниот поглед. Апликација: Рефлектирачки леќи со широк агол Френел е...

Кина Френел леќа Добавувачи

Оптичките прозорци се однесуваат на парче транспарентен оптички материјал што овозможува светло во оптички инструмент. Тие се парчиња оптички очила со земја и полирани лица кои се релативно паралелни. Оптички прозорци се применуваат за заштита на кревки оптички компоненти во опремата, тие се усвојуваат за да изолираат две физички средини додека се дозволува светло да поминува.

fresnel lens 1

fresnel lens 2

fresnel lens 3

fresnel lens 4

fresnel lens 5

fresnel lens 6

fresnel lens 7


Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање