Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

HomeПроизводиОптички филтерДвојни филтри со бандапас
Product Categories

Двојни филтри со бандапас (Total 5 Products)

Категории на производи од Двојни филтри со бандапас , ние сме специјализирани производители од Кина, Двојни филтри со бандапас , Филтер за видлива светлина добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Оптички филтри Bandpass R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
650nm + 850nm двоен опсег на филтер

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Спецификација: Должина на бран: 650nm + 850nm Димензија: 2мм - 200мм Дебелина: 0,7мм - 1мм Јасна решетка:> 95%
550nm - 630nm Инфрацрвен двоен опсег на филтер

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Спецификација: Должина на бран: 550nm-630nm + Инфрацрвена бранова должина Димензија: 2мм - 200мм Дебелина: 0,7мм - 1мм Јасна решетка:> 95%
650nm + 940nm двоен опсег на филтер

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Спецификација: Должина на бран: 650nm + 940nm Димензија: 2мм - 200мм Дебелина: 0,7мм - 1мм Јасна решетка:> 95%
450nm + филтер со двојна опсег со инфрацрвена бранова должина

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Спецификација: Бранова должина: 450nm + Инфрацрвена бранова должина Димензија: 2мм - 200мм Дебелина: 0,7мм - 1мм Јасна решетка:> 95%
390nm - 450nm + Инфрацрвен двоен опсег на филтер

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Спецификација: Должина на бран: 390nm-450nm + Инфрацрвена бранова должина Димензија: 2мм - 200мм Дебелина: 0,7мм - 1мм Јасна решетка:> 95%

Кина Двојни филтри со бандапас Добавувачи

Филтрите со опсег со двојна лента (BPF) обезбедуваат функционалност на два посебни филтри, но во големина на еден филтер. Апликациите за филтрирање со двојна лента се на предниот раб на модулите и системите со оптички влакна. Користењето DBPF е нов концепт во дизајнот на мултиплекс и де-мултиплекс модул што се користи во оптимизирање на опсезите на бранова должина или управување со каналот. Примената на DBPF овозможува да се намали количината на компонентата во оптичките модули, се подобруваат нивните перформанси и се овозможува побрз пренос на податоци во оптичкиот столб на поголемите мрежи.
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање