Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

HomeПроизводиСферични леќиДвоен конвексен леќа
Product Categories

Двоен конвексен леќа (Total 5 Products)

Категории на производи од Двоен конвексен леќа , ние сме специјализирани производители од Кина, Двоен конвексен леќа , Оптички леќи добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Оптички леќи R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Двојно конвексен објектив со фузирана силика од VIS

Единечната цена: USD 1 - 99 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 1 / Piece/Pieces
10 Piece/Pieces USD 99 / Piece/Pieces

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Биконвексни леќи се произведуваат со идентична конвексна површина од двете страни на леќата. Овој вид на леќи има позитивно фокусно растојание и формира реални и витриуални слики. Спецификации: Материјал: Споена силициум диоксид Дијаметар: 1мм ~...
Двојно конвексни леќи со неповрзана фузирана силика

Единечната цена: 1~99

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Биконвексни леќи се произведуваат со идентична конвексна површина од двете страни на леќата. Овој вид на леќи има позитивно фокусно растојание и формира реални и витриуални слики. Спецификации: Материјал: Споена силициум диоксид Дијаметар: 1мм ~...
Двоен конвексен леќа со дијаметар со опсег на силика со 12 милиметри

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Биконвексни леќи се произведуваат со идентична конвексна површина од двете страни на леќата. Овој вид на леќи има позитивно фокусно растојание и формира реални и витриуални слики. Спецификации: Материјал: Споена силициум диоксид Дијаметар: 12мм...
Двоен конвексен објектив без обложување N-BK7

Единечната цена: USD 1 - 99 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 1 / Piece/Pieces
10 Piece/Pieces USD 99 / Piece/Pieces

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Биконвексни леќи се произведуваат со идентична конвексна површина од двете страни на леќата. Овој вид на леќи има позитивно фокусно растојание и формира реални и витриуални слики. Спецификации: Материјал: N-BK7 Дијаметар: 1мм ~ 300мм Фокусна...
Двојна конвексна леќа со оптичко стакло N-SF1

Единечната цена: 1~99

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Биконвексни леќи се произведуваат со идентична конвексна површина од двете страни на леќата. Овој вид на леќи има позитивно фокусно растојание и формира реални и витриуални слики. Спецификации: Материјал: N-SF1 Дијаметар: 1мм ~ 300мм Фокусна...

Кина Двоен конвексен леќа Добавувачи

Биконвексни леќи се едноставна леќа која содржи две конвексни сферични површини, генерално, со ист радиус на закривеност. Бидејќи е еден вид едноставна леќа, биконвексот има широк спектар на примена, но не е ограничен на, контрола и фокусирање на ласерските зраци, квалитетно снимање и други видови оптички инструменти.
Во биконвексни леќи или плано-конвексни леќи, колимиран или точно паралелен зрак на светлина поминува низ леќата и се спојува на место или фокус што доаѓа зад леќата. Во таков случај, оваа леќа е позната како конвергентна или позитивна леќа. Растојанието што доаѓа од леќата до самото место се нарекува фокусна должина на леќата. Бидејќи има закривување од двете страни на леќата, ќе има околу две фокусни точки и исто така два центри. Линијата што се повлекува низ средината на биконвексната леќа е позната како главна оска.

Биконвексни леќи - користи и апликации

Овие леќи имаат околу голем број на употреби, од кои некои се наведени подолу-

  • Биконвексните леќи се користат како леќи за зголемување или кондензација.
  • Тие исто така се користат како цели или лупи
  • Овие се користат во многу системи за сликање, како што се телескопите, монокулите, микроскопите, двогледот, камерите, проекторите итн.
  • Овие се користат при производство на виртуелна слика во случај на човечко око и вистинска слика во случај на фотографски филмови или оптички сензор
  • Овие леќи се користат и како стакло за горење.
  • Овие се користат во апликациите на релеите на слики и исто така во разни видови индустрии
  • Оттука, биконвексната леќа е една од најдобрите леќи што може да се користи во состојба кога зрак на светлина што се појавува на леќата се разликува по природа, а исто така и зракот што ги остава леќите се конвергира симетрично.
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање