Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

HomeПроизводиЦилиндричен леќаДвоен конвексен цилиндричен леќа
Product Categories

Двоен конвексен цилиндричен леќа (Total 5 Products)

Категории на производи од Двоен конвексен цилиндричен леќа , ние сме специјализирани производители од Кина, Двоен конвексен цилиндричен леќа , Цилиндричен леќа добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Оптика за генератор на ласерски линии R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Двојно конвексен цилиндричен леќа со оптичко стакло N-BK7

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Цилиндричните леќи обично се користат за фокусирање на влезната светлина на линија, или да го смените односот на сликата. Реалпо оптиката може да понуди цилиндрични леќи вклучуваат конвексни цилиндрични леќи, конкавни цилиндрични леќи, цилиндрични...
Оптичко стакло, тркалезно двојно конвексен цилиндричен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Цилиндричните леќи обично се користат за фокусирање на влезната светлина на линија, или да го смените односот на сликата. Реалпо оптиката може да понуди цилиндрични леќи вклучуваат конвексни цилиндрични леќи, вдлабнати цилиндрични леќи, цилиндрични...
Двојни конвексни цилиндрични леќи

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Цилиндричните леќи обично се користат за фокусирање на влезната светлина на линија, или да го смените односот на сликата. Реалпо оптиката може да понуди цилиндрични леќи вклучуваат конвексни цилиндрични леќи, конкавни цилиндрични леќи, цилиндрични...
Квадратни двојни конвексни цилиндрични леќи

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Цилиндричните леќи обично се користат за фокусирање на влезната светлина на линија, или да го смените односот на сликата. Реалпо оптиката може да понуди цилиндрични леќи вклучуваат конвексни цилиндрични леќи, конкавни цилиндрични леќи, цилиндрични...
Не-обложени двојни конвексни цилиндрични леќи N-BK7

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Цилиндричните леќи обично се користат за фокусирање на влезната светлина на линија, или да го смените односот на сликата. Реалпо оптиката може да понуди цилиндрични леќи вклучуваат конвексни цилиндрични леќи, конкавни цилиндрични леќи, цилиндрични...

Кина Двоен конвексен цилиндричен леќа Добавувачи

Цилиндричните леќи обично се применуваат за фокусирање на влезната светлина на линија или за промена на односот на сликата. тие се користат за оптика, ласери, медицинска наука, електроника, теле-комуникација и други.
Оптиката на Realpoo може да понуди цилиндрични леќи вклучуваат конвексни цилиндрични леќи, конкавни цилиндрични леќи, цилиндрични леќи од менискус и двојно ахроматско цилиндрично леќи итн.


Спецификации:

Материјал: N-BK7, N-SF1, стопен силициум диоксид, N-SF10 итн
Дијаметар: 2мм ~ 300мм
Фокусна толеранција на легент: +/- 1%
Толеранција на дијаметар: + 0,0 / -0,1 mm
Толеранција на дебелина: +/- 0,1 мм
Квалитет на површината: 40/20 или подобар
Центрирање: <3 лачни минути
Јасна решетка:> 90%
Наклон: Заштитен закосен по потреба
Обложување: По ваше барање

Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање