Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

HomeПроизводиСферични леќиДвоен конкавен леќа
Product Categories

Двоен конкавен леќа (Total 5 Products)

Категории на производи од Двоен конкавен леќа , ние сме специјализирани производители од Кина, Оптички леќи , Оптички слој добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Двоен конкавен леќа R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
ВИС обложена двојна вдлабна леќа N-BK7

Единечната цена: 1~99

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Двојната конкавна леќа има две закривени површини. Двојната конкавна леќа има негативна фокусна должина. Спецификации: Материјал: Оптичко стакло Дијаметар: 1мм ~ 300мм Фокусна толеранција на легент: +/- 1% Толеранција на дијаметар: + 0,0 / -0,1 mm...
Оптички N-BK7 / B270 / осигурувачи Silica двојно вдлабна леќа

Единечната цена: USD 1 - 99 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 1 / Piece/Pieces
10 Piece/Pieces USD 99 / Piece/Pieces

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Двојната конкавна леќа има две закривени површини. Двојната конкавна леќа има негативна фокусна должина. Спецификации: Материјал: Оптичко стакло Дијаметар: 1мм ~ 300мм Фокусна толеранција на легент: +/- 1% Толеранција на дијаметар: + 0,0 / -0,1 mm...
NIR обложен N-BK7 двоен конкавен леќа

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Двојната конкавна леќа има две закривени површини. Двојната конкавна леќа има негативна фокусна должина. Спецификации: Материјал: Оптичко стакло N-BK7 Дијаметар: 1мм ~ 300мм Фокусна толеранција на легент: +/- 1% Толеранција на дијаметар: + 0,0 /...
Не-обложени N-SF11 двојни конкавни леќи

Единечната цена: 1~99

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Двојната конкавна леќа има две закривени површини. Двојната конкавна леќа има негативна фокусна должина. Спецификации: Материјал: Оптичко стакло Дијаметар: 1мм ~ 300мм Фокусна толеранција на легент: +/- 1% Толеранција на дијаметар: + 0,0 / -0,1 mm...
Двојно вдлабна леќа без обложување N-BK7

Единечната цена: USD 1 - 99 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 1 / Piece/Pieces
10 Piece/Pieces USD 99 / Piece/Pieces

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Двојната конкавна леќа има две закривени површини. Двојната конкавна леќа има негативна фокусна должина. Спецификации: Материјал: Оптичко стакло Дијаметар: 1мм ~ 300мм Фокусна толеранција на легент: +/- 1% Толеранција на дијаметар: + 0,0 / -0,1 mm...

Кина Двоен конкавен леќа Добавувачи

Би-конкавни (двојно-конкавни) леќи имаат еднаков радиус на закривеност од двете страни на леќата и функционираат слично на плано-конкавните леќи предизвикувајќи разминување на колимираната инцидентна светлина.

Двојно-конкавни леќи се користат во проширување на зракот, намалување на сликата или апликации за проекција на светлина. Овие леќи се идеални и за проширување на фокусната должина на оптичкиот систем. Двојно-конкавни леќи, кои имаат две конкавни површини, се Оптички леќи со негативни фокусни должини.

Realpoo Optics нуди двојна конкавна леќа и тие се достапни во неколку опции за обложување против рефлексија, вклучувајќи MgF2, VIS 0 °, VIS-NIR, NIR I или NIR II, за оптимални перформанси во Ултравиолетово (УВ), видливо или Инфрацрвени (IR) региони.

Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање