Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

HomeПроизводиЦилиндричен леќаДвоен конкавен цилиндричен леќа
Product Categories

Двоен конкавен цилиндричен леќа (Total 5 Products)

Категории на производи од Двоен конкавен цилиндричен леќа , ние сме специјализирани производители од Кина, Двоен конкавен цилиндричен леќа , Споен цилиндричен леќи со вдлабна силика добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Двојни конкавни цилиндрични леќи R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Споен цилиндричен леќи со вдлабна силика

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Цилиндричната леќа може да се користи во системи за проекција, системи за сликање, оптички инструменти и ласерски системи за мерење. Спецификации: Материјал: Споена силициум диоксид Дијаметар: 2мм ~ 300мм Фокусна толеранција на легент: +/- 1%...
Конкавен конвексен цилиндричен леќа од оптичко стакло

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Цилиндричната леќа може да се користи во системи за проекција, системи за сликање, оптички инструменти и ласерски системи за мерење. Спецификации: Материјал: N-BK7 Дијаметар: 2мм ~ 300мм Фокусна толеранција на легент: +/- 1% Толеранција на...
Цврста цилиндрична леќа обложена со AR

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Цилиндричната леќа може да се користи во системи за проекција, системи за сликање, оптички инструменти и ласерски системи за мерење. Спецификации: Материјал: Споена силициум диоксид Дијаметар: 2мм ~ 300мм Фокусна толеранција на легент: +/- 1%...
Цилиндричен леќа со различна големина изработена по мерка

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Цилиндричната леќа може да се користи во системи за проекција, системи за сликање, оптички инструменти и ласерски системи за мерење. Спецификации: Материјал: N-BK7 Дијаметар: 2мм ~ 300мм Фокусна толеранција на легент: +/- 1% Толеранција на...
Двојни конкавни цилиндрични леќи

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Оптиката на Realpoo може да понуди цилиндрични леќи вклучуваат конвексни цилиндрични леќи, конкавни цилиндрични леќи, цилиндрични леќи од менискус и двојно ахроматско цилиндрично леќи итн. Спецификации: Материјал: N-BK7, N-SF1, стопен силициум...

Кина Двоен конкавен цилиндричен леќа Добавувачи

Двојната конкавна цилиндрична леќа има две надворешни површини.

Цилиндричните леќи обично се применуваат за фокусирање на влезната светлина на линија или за промена на односот на сликата. тие се користат за оптика, ласери, медицинска наука, електроника, теле-комуникација и други.

Оптиката на Realpoo може да понуди цилиндрични леќи вклучуваат конвексни цилиндрични леќи, конкавни цилиндрични леќи, цилиндрични леќи од менискус и двојно ахроматско цилиндрично леќи итн.


Спецификации:

Материјал: N-BK7, N-SF1, стопен силициум диоксид, N-SF10 итн
Дијаметар: 2мм ~ 300мм
Фокусна толеранција на легент: +/- 1%
Толеранција на дијаметар: + 0,0 / -0,1 mm
Толеранција на дебелина: +/- 0,1 мм
Квалитет на површината: 40/20 или подобар
Центрирање: <3 лачни минути
Јасна решетка:> 90%
Наклон: Заштитен закосен по потреба
Обложување: По ваше барање

Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање