Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

HomeПроизводиЛасерски модулМодул за ласерски точки
Product Categories

Модул за ласерски точки (Total 20 Products)

Категории на производи од Модул за ласерски точки , ние сме специјализирани производители од Кина, Модул за ласерски точки , Ласерска црвена точка добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Црвена ласерска диода R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Модул за ласерска диода со црвена точка од 650nm

Единечната цена: 1~99

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 3000 per month

Овој ласерски модул вклучува оптички, ласерски диоди и возачки кола. Одлична отпорност на удар и дисипација на топлина идеален е за широк спектар на ласерски апликации со мала моќност, како што се уреди за покажување, израмнување и...
Инфрацрвен ласерски диоден модул со дијаметар од 830nm 10мм

Единечната цена: USD 25 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 25 / Piece/Pieces

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 3000 per month

Точката што се емитува од инфрацрвениот ласерски модул од 830nm е невидлива, потребна е посебна инфрацрвена камера за да се набудува. Колку е поголема излезна моќност, точката е посветла. Овој ласерски модул е ​​широко користен за визија на...
5x14mm 650nm 5mw модул за ласерска диода со црвена точка

Единечната цена: 2~20USD

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Овој компактен модул за црвена ласерска диода е самостоен со интегрирано коло за ласерски двигател, во компактно тело. Овој мини црвен ласерски диоден модул е ​​широко користен за многу индустриски апликации, како што е усогласување и позиционирање....
4x13,5 mm 635nm 5mw ласерски диоден модул со црвена точка

Единечната цена: 5~20USD

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Овој компактен модул за црвена ласерска диода е самостоен со интегрирано коло за ласерски двигател, во компактно тело. Овој мини црвен ласерски диоден модул е ​​широко користен за многу индустриски апликации, како што е усогласување и позиционирање....
4x13.5mm 650nm 10mw ласерски диоден модул со црвена точка

Единечната цена: 5~20USD

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Овој компактен модул за црвена ласерска диода е самостоен со интегрирано коло за ласерски двигател, во компактно тело. Овој мини црвен ласерски диоден модул е ​​широко користен за многу индустриски апликации, како што е усогласување и позиционирање....
Модул за ласерска диода со црвена точка 4x13.5mm 650nm 5mw

Единечната цена: 5~20USD

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Овој компактен модул за црвена ласерска диода е самостоен со интегрирано коло за ласерски двигател, во компактно тело. Овој мини црвен ласерски диоден модул е ​​широко користен за многу индустриски апликации, како што е усогласување и позиционирање....
Модул за ласерска диода со црвена точка 4x9.5mm 650nm 5mw

Единечната цена: USD 5 - 9 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 5 / Piece/Pieces
10 Piece/Pieces USD 9 / Piece/Pieces

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Овој компактен модул за црвена ласерска диода е самостоен со интегрирано коло за ласерски двигател, во компактно тело. Овој мини црвен ласерски диоден модул е ​​широко користен за многу индустриски апликации, како што е усогласување и позиционирање....
Модул за ласерска диода со црвена точка 4x10mm 650nm 5mw

Единечната цена: 5~20

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Овој компактен модул за црвена ласерска диода е самостоен со интегрирано коло за ласерски двигател, во компактно тело. Овој мини црвен ласерски диоден модул е ​​широко користен за многу индустриски апликации, како што е усогласување и позиционирање....
Црвен 650nm 1mw ~ 200mw 10x30mm точка ласерски диоден модул

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

1мВ 650nm прилагодлив модул за ласерска диода со црвена точка

Единечната цена: USD 3.5 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 3.5 / Piece/Pieces

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Овој мал црвен ласерски диоден модул е ​​самостоен со интегрирано коло за двигател на ласер, во компактно тело. Овој мини црвен ласерски диоден модул е ​​широко користен за многу индустриски апликации, како што е усогласување и позиционирање. Овој...
1мВ 650nm црвен ласерски модул со фокусна точка

Единечната цена: 1.3~4

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Овој мал црвен ласерски диоден модул е ​​самостоен со интегрирано коло за двигател на ласер, во компактно тело. Овој мини црвен ласерски диоден модул е ​​широко користен за многу индустриски апликации, како што е усогласување и позиционирање. Овој...
6мм дијаметарски црвен 650nm 5мв точки ласерски модул

Единечната цена: 1.1~4

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Овој компактен модул за црвена ласерска диода е самостоен со интегрирано коло за ласерски двигател, во компактно тело. Овој мини црвен ласерски диоден модул е ​​широко користен за многу индустриски апликации, како што е усогласување и позиционирање....
Инфрацрвен точки ласерски диоден модул со дијаметар од 980nm 10мм

Единечната цена: USD 5 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 5 / Piece/Pieces

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 3000 per month

Точката што се емитува од инфрацрвениот ласерски модул од 980nm е невидлива, потребна е посебна инфрацрвена камера за да ја набудувате. Колку е поголема излезна моќност, точката е посветла. Овој ласерски модул е ​​широко користен за визија на...
Инфрацрвен ласерски модул со дијаметар од 850nm 10мм

Единечната цена: 10~100

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 3000 per month

Точката што се емитува од инфрацрвениот ласерски модул од 850nm е невидлива, потребна е посебна инфрацрвена камера за да се набудува. Овој ласерски модул е ​​широко користен за визија на машината, скенирање и прецизно порамнување. Спецификација:...
Инфрацрвен точки ласерски диоди модул 780nm дијаметар 10mm

Единечната цена: 8~100

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 3000 per month

780nm ласерски диоден модул е ​​близу до инфрацрвена бранова должина, потребна е посебна инфрацрвена камера за набудување. Овој ласерски модул е ​​широко користен за визија на машината, скенирање и прецизно порамнување. Спецификација: Должина на...
Инфрацрвен точки ласерски диоден модул дијаметар 808nm 10мм

Единечната цена: 10~100

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 3000 per month

Точката што 808nm инфрацрвен ласерски модул е ​​емитирана е невидлива, потребна е посебна инфрацрвена камера за да се набудува. Овој ласерски модул е ​​широко користен за визија на машината, скенирање и прецизно порамнување. Спецификација: Должина...
520nm зелена точка и крст ласерски модул

Единечната цена: 10~99

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 3000 per month

Светлината на зелениот ласерски модул од 520nm се емитува директно од ласерска диода. 520nm има висока стабилност, може да работи континуирано долго време, зелената светлосна светлина е колимирана и светла, и може да се користи широко во научно...
4x8mm 650nm 5mw ласерски модул со црвена точка

Единечната цена: 5~9

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Овој компактен модул за црвена ласерска диода е самостоен со интегрирано коло за ласерски двигател, во компактно тело. Овој мини црвен ласерски диоден модул е ​​широко користен за многу индустриски апликации, како што е усогласување и позиционирање....
3,6x8mm 650nm 5mw Модул за ласерска диода со црвена точка

Единечната цена: 5~9

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 30000 per month

Овој компактен модул за црвена ласерска диода е самостоен со интегрирано коло за ласерски двигател, во компактно тело. Овој мини црвен ласерски диоден модул е ​​широко користен за многу индустриски апликации, како што е усогласување и позиционирање....
Индустриски одделение зелена точка 532nm ласерски модул

Единечната цена: 1~99

Бренд: Реалпо

Пакување: Заштитно пакување

Wavelength 532nm Output Power <1mW, <5mW, <10mW, <20mW Operating Voltage DC3V Operating Current ≤170mA

Кина Модул за ласерски точки Добавувачи

Changchun Realpoo Photoelectric Co., Ltd е професионално производство на ласерски модули во светот. Нашата компанија поседува искусен инженер, професионална линија за производство, одлична машина за тестирање, како и напреден инструмент. Со предностите, ние нудиме ласерски модул, ласерска диода, ласерска ламба, ласерска етапна ламба, ласерски периферен производ, дизајн и развој на PCB коло и така натаму. Можеме да обезбедиме повисока квалификувана стапка.
Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање