Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Emma Wang Ms. Emma Wang
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

REALPOO

HomeПроизводиОптички филтерДихроични филтри
Product Categories

Дихроични филтри (Total 5 Products)

Категории на производи од Дихроични филтри , ние сме специјализирани производители од Кина, Дихроични филтри , Оптички филтри добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Филтри оптички R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Пренос 650nm Рефлексија 532nm Дихроичен филтер

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Дихројскиот филтер е познат и како комбиниран светло, полуогледало, комбинирач на светло RGB, сплитер на ласерски зрак и сл. Дихројските филтри се широко користени во проектори, оптички инструменти, инструменти за скенирање и други полиња....
Дихроичен филтер за пренос 473nm

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Дихројскиот филтер е познат и како комбинирач на светло, полуогледало, комбинирач на светло RGB, сплитер на ласерски зрак и сл. Дихроичните филтри се широко користени во проектори, оптички инструменти, инструменти за скенирање и други полиња....
Дихроичен филтер за пренос 532nm и 650nm

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Дихројскиот филтер е познат и како комбиниран светло, полуогледало, комбинирач за светло RGB, разделувач на ласерски зрак и сл. Дихројските филтри се широко користени во проектори, оптички инструменти, инструменти за скенирање и други полиња....
Полу-рефлексија на огледало на дихроичен филтер

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Дихројскиот филтер е познат и како комбинирач на светло, полуогледало, комбинирач на светло RGB, сплитер на ласерски зрак и сл. Дихроичните филтри се широко користени во проектори, оптички инструменти, инструменти за скенирање и други полиња....
Пренос 532nm Рефлексија 650nm Дихроичен филтер

Бренд: REALPOO

Пакување: Заштитно пакување

Способност за снабдување: 10000 per month

Дихројскиот филтер е познат и како комбиниран светло, полуогледало, комбинирач за светло RGB, разделувач на ласерски зрак и сл. Дихројските филтри се широко користени во проектори, оптички инструменти, инструменти за скенирање и други полиња....

Кина Дихроични филтри Добавувачи

Дихроичен филтер, филтер со тенок филм или филтер за мешање е филтер во боја што се користи за селективно поминување на светлина од мал опсег на бои додека се рефлектираат другите бои. За споредба, дихроичните огледала и дикроичните рефлектори имаат тенденција да се карактеризираат со боите на светлината што ги рефлектираат, наместо од боите што ги поминуваат.

Дикроичните филтри можат да ја филтрираат светлината од бел извор на светлина за да произведат светлина за која луѓето сметаат дека е многу заситена боја. Таквите филтри се популарни инархитектура и театарски апликации.

Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање